11 вересня в Будапешті розпочалися шахові Олімпіади серед чоловіків та жінок. У чоловіків беруть участь 197 команд, у жінок – 184. У чоловіків та жінок по 4 основних гравці та одному – запасному.
Василь Іванчук під час шахової партії.
Головний показник для визначення місць – сума командних очок, додатковий показник – так званий коефіцієнт Бергера. Потім – кількість індивідуальних очок, сума матчевих очок суперників, за винятком найслабшого.
Норвезький шахіст Магнус Карлсен під час шахової партії.
Змагання пройдуть в 11 турів за швейцарською системою. Контроль часу: півтори години на 40 ходів, та пів години до кінця партії з додаванням 30 секунд, починаючи з першого ходу. Серед фаворитів: збірні США (Фабіано Каруана, Веслі Со, Леньєр Домінгес та Левон Аронян), Індії (Сантош Відіт, Рамешбабу Праггнанандхаа, Домараджі Гукеш, Арджун Ерігайсі), Китай (Вей І, Дінь Ліжень, Ю Яньчжі), Узбекистан (Нодірбек Абддусаторов, Ноддірбек Якуббоєв, Явохір Сіндаров), Нідерланди (Аніш Гірі, Йорден Ван Форест).
Також сильні команди Норвегії (на чолі з Магнусем Карлсеном), Німеччини (яких очолює Вінсент Кеймер), Англії (її лідер — Микита Витюгов), Угорщини (куди повернувся Рихард Раппорт), Польщі (Єжі Дуда), Франції за яку виступають Максим Вашьє-Лаграв та Етьєнн Бакро).
Український шахіст Василь Іванчук під час гри.
І, нарешті, збірна України. Склад нашої команди: Андрій Волокитін (2660), Василь Іванчук (2635), ексчемпіон світу Руслан Пономарьов (2654), Антон Коробов (2650) та Володимир Онищук (2610). Чого можна чекати від нашої збірної?
Усього чого завгодно. Такі шахісти як Пономарьов й Іванчук здатні на все. Щодо Руслана, то він у цьому році явно підвищив рівень своєї гри, а, як наслідок, зросли й результати. Василь не демонструє таких творчих досягнень, які колись дали змогу цілком серйозно називати його генієм. Проте, львів’янин завжди з натхненням грає за збірну України. І це його шанс повернутися до шахової еліти.
Антон Коробов демонструє часом чудову гру, але виступає дуже нерівно. Це почалося ще на початку року, коли він боровся за перше місце на знаменитому турнірі «В» у нідерландському Вейк-ан-Зеє. Він мав кілька абсолютно виграшних позицій, але не реалізував їх. У останньому турнірі в Німеччині Коробов зміг посісти друге місце і довів, що знаходиться в чудовій формі. Зважаючи на те, що Антон виступає на четвертій шахівниці, він цілком може стати забійником команди.
А очолить наших гравців Волокитін. Андрій щойно зіграв у сильному турнірі в Поляниці-Здруй. Після двох стартових нічиїх він несподівано зазнав чотирьох поразок поспіль. Але зібрався і здобув дві перемоги. Словом, львів’янин зіграв хоч і не дуже вдало, проте не провалив турнір. Сподіватимемося, що він втримає свою шахівницю.
Андрій Волокітін під час шахової партії.
А головним козирем збірної України, на нашу думку, буде її капітан – Олександр Білявський. Це, без сумніву, один з найкращих тренерів світу. Тонкий психолог та глибокий знавець шахів. Він має усі шанси привести нашу команду (у якої 15-й рейтинг) навіть до медалей.
Щодо його колег-капітанів. Першочергово, привертає увагу Володимир Крамник. Він тренуватиме узбецьких шахістів. Якщо врахувати, що ці молоді хлопці сенсаційно стали чемпіонами на попередній Олімпіаді, то нині їх шанси теж є досить високими.
Але все вирішиться за шахівницями. Уважно слідкуємо за подіями…