Чому Зеленський черговий раз повертається до «бувалих» кадрів часів Януковича?

Імовірне призначення Цушка заступником міністра фінансів підірвало сьогодні соціальні мережі. 

Хтось обурюється, хтось у захваті, хтось відверто стібеться, пояснюючи це кадрове рішення банальною плутаниною в Офісі Президента. Мовляв замість того аби на виконання доручення “світового масонства” призначити в МінФін очільника Фонду Сороса в Україні Олександра Сушка зробили подання на екс-чиновника часів Януковича Цушка.

Але давайте спробуємо подивитись на це призначення очима Зеленського. Для чого йому потрібен Цушко? Чому Зеленський черговий раз повертається до “бувалих” облич?

Відповідь на це питання можемо знайти у “Монолозі з телевізором” Володимира Зеленського яке він організував до першого року свого президенства. Пам’ятаєте, у фільмі він заявив, що у його команді не вистачає професійних кадрів, які могли б ефективно працювати. Він постійно неодноразово скаржився про кадровий голод на ключові управлінські посади в країні.

Фактично, цією фразою він публічно визнав крах ідеї “нових облич”, які без досвіду можуть керувати країною. 

Справді, якщо проаналізувати минулорічну кадрову чехарду, чітко прослідковується, що Президент Зеленський відчуває колосальну кадрову проблему.

В першу чергу у фінансовому і фіскальному секторах.

Будемо об’єктивними, у Цушка справді гарний управлінський досвід. Чотири рази обирався депутатом Верховної Ради, очолював Одеську ОДА, був міністром внутрішніх справ та економіки, Головою Антимонопольного комітету.

Якщо брати до уваги вищеописаний персональний досвід Цушка, то можна зробити прогноз, що його можуть зробити заступником міністра фінансів, який координуватиме роботу митниці та податкової.

Тому – Цушко потрібний Зеленському, як людина, яка дуже добре розуміє як працює “фіскальна і фінансова системи”. І якщо йому віддадуть кураторство цих напрямків переконаний він найближчим часом зможе показати результат. І у такому випадку не виключаю, що в подальшому його можуть зробити головним митником країни.

До речі, сьогоднішнє звільнення Урядом голови Державної фіскальної служби Сергія Верланова та голови Митної служби Максима Нефьодова гарно лягають у озвучену мною версію.

Завершуючи співати позитивні “оди” Цушку, пропоную дивитися на це призначення під певним кутом і його персональною перспективою. Заступник міністра фінансів, кураторство митниці і податкової (нагадаю, що за часів Азарова вони були об’єднані в одне міністерство доходів і зборів).

А в подальшому, якщо він впорається, його можуть “перекинути” далі по кар’єрним сходам, а на його місці може опинитися “своя” людина, яка продовжить керувати ці дуже цікаві фінансові напрямки.

А тепер, коли ми зрозуміли мотивацію Зеленського, пропоную звернути увагу на низку справді важливих питань.

1. Як голосуватимуть міністри за призначення Цушка? 

Адже голосуючи вони беруть персональну політична відповідальність за те, що вони долучають до Уряду людину, яка не просто працювала за часів Януковича (ми вже бачили таких людей чимало), а людину, яка була важливим елементом Сім’ї Януковича, проти якої люди вийшли на Революцію Гідності.

Нагадаю, за часів Ющенка він штурмував ГПУ, аби поставити на посаду “100%” Генпрокурора людину Януковича. Також він неодноразово заявляв, що зробив усе, аби саботувати протягом 2006-2007 років арешти Януковича, Клюєва, Ківалова та інших одіозних регіоналів за часів Ющенка. 

То яку систему будуватиме людина, яка у свій час була він важливою і знаковою “цеглинкою”, на якій будувався фундамент системи Януковича?

2. Яким чином при призначенні КабМін збирається обійти закон про очищення влади? 

3. Ну і найголовніше питання – хто подав цю геніальну кадрову ідею міністру фінансів Сергію Марченку? Нинішній міністр – відносно молодий політик і не міг з ним перетинатися раніше. Більше того, оскільки Марченко працював у постреволюційному Кабміні для мене велика загадка, як він може робити подання на близького соратника Януковича? 

Якщо це не його ініціатива, тоді чия? Не здивуюся, що це вплив ззовні.

І тут КЛЮЧОВЕ ПИТАННЯ: ХТО в оточенні Зеленського постійно радить президенту призначати на високі посади чиновників часів Януковича і людей, яким близькі ідеї “русского мира”?

Поки у мене в голові, як та магнітофонна плівка, крутиться прізвище тільки одного кандидата

А у вас?

(Еще нет голосов, оставьте первым)