Чому РФ знову брязкає ядерною зброєю: в ISW описали кампанію Кремля

Ядерні погрози / Фото: ТСН.ua

Кремль намагається вплинути на ухвалення рішень Заходом на тлі дискусій щодо обмежень для України бити західною зброєю по військових цілях у Росії.

Кремль продовжує приурочувати своє брязкання ядерною зброєю до основних політичних дискусій на Заході в межах своєї рефлексивної кампанії контролю, аби вплинути на західних осіб, які ухвалюють рішення.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як заявило 21 травня Міністерство оборони Росії, ракетні підрозділи Південного військового округу почали перший етап навчань з нестратегічного (тактичного) ядерного озброєння. У відомстві повідомили, що Повітряно-космічні сили РФ також проводитимуть навчання з балістичними ракетами «Іскандер» та аеробалістичними ракетами «Кинжал». Про підготовку до цих навчань російське Міноборони оголосило 6 травня.

Відомий нагороджений Кремлем мілблогер прямо пов’язав ці ядерні навчання зі спробами Кремля вплинути на ухвалення рішень Заходом – зокрема, орієнтуючись на нещодавні дискусії щодо обмежень на використання Україною наданої зброї для ударів по військових цілях у Росії.

Таким чином блогер повторив оцінку аналітиків ISW про те, що випробування Росією тактичної ядерної зброї є частиною кампанії рефлексивного контролю Кремля, яка часто використовує брязкання ядерною зброєю для впливу на західних осіб, які ухвалюють рішення. Мета – щоб на Заході взяли участь у самостримуванні.

Аналітики зазначили, що рефлексивний контроль є ключовим елементом російського інструментарію гібридної війни. Це тактика, яка ґрунтується на формуванні противника за допомогою цілеспрямованої риторики та інформаційних операцій таким чином, аби противник добровільно вживав вигідних Росії заходів.

Читайте провідні новини дня:

  • Мобілізація в Україні: від 18 липня повістки надсилатимуть поштою — що відомо
  • У Пентагоні пояснили, чому проти ударів західною зброєю по території РФ
  • У Кривому Розі «обмежено придатний» чоловік двічі відмовлявся брати повістку: чим усе закінчилось

Президент України Володимир Зеленський повторив у інтерв’ю New York Times 20 травня, що Росія наразі має притулок на своїй території, звідки її війська можуть завдавати ракетних  та авіаударів по Україні, а також розпочинати наступальні операції зосередженими в районі кордону силами – як у випадку з нинішнім наступом ворога на півночі Харківщини.

«ISW продовжує оцінювати, що політика США та Заходу, яка обмежує здатність України завдавати ударів по військових цілях у Росії, серйозно ставить під загрозу здатність України захищатися від поточних наступальних операцій Росії на півночі Харківської області або в будь-якому районі вздовж міжнародного кордону, де російські сили можуть вирішувати вести наступальні операції в майбутньому», – зазначили аналітики.

До слова, президент України Володимир Зеленський повідомив про переговори з міжнародними партнерами про використання їхньої зброї для ударів по військовій техніці РФ на кордоні та далі на російській території. Однак поки що «нічого позитивного немає».

Читайте також:

  • Що буде, якщо РФ перейде червону лінію з ядерною зброєю: дипломат про дії Заходу
  • Зеленський пояснив, чому Путін не використає ядерну зброю
  • Дозвіл застосовувати західну зброю на території РФ: конгресмени США звернулися до очільника Пентагону

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *