Депутат словацької партії таємно зустрічався з російським послом перед замахом на Фіцо

Тібор Гашпар / Фото: Facebook (Tibor Gašpar)

Депутат від правлячої партії Словаччини таємно зустрівся з російським послом у той самий день, коли стріляли у прем'єра країни Роберта Фіцо.

Депутат від правлячої партії «Smer» Тібор Гашпар 15 травня, таємно зустрівся у словацькому парламенті з послом Росії в Словаччині Ігорем Братчиковим.

Про це пише Euractiv. 

«Присутність посла в будівлі парламенту, яка відбулася перед замахом на прем’єр-міністра Роберта Фіцо того ж дня, залишилася б непоміченою, якби на неї не звернув увагу депутат від ліберальної опозиційної партії SaS Томаш Салай, який бачив його в приміщенні парламенту. Коли його запитали, чи закликав він Росію вийти з України під час зустрічі, Гашпар відповів, що ні», — зазначили у виданні.

Томаш Салай розповів, що Гашпар нагадав російському послу, що саме РФ порушила міжнародне право, розпочавши вторгнення на територію України, проте «вони також говорили про причини конфлікту». 

«Цей конфлікт також має свою причину. Геноцид російськомовного населення на сході України, відсутність можливості використовувати свою мову», — зауважив Гашпар журналістам після зустрічі з послом, повторюючи наратив, який використовують російські пропагандисти.

У виданні нагадали, що Гашпар є колишнім начальником поліції, проти якого висунули звинувачення в корупції та якого підозрюють у причетності до організованої злочинності. Наразі він є очільником парламентського комітету з питань оборони та безпеки Словаччини.

Також на зустрічі з російським послом були присутні інші депутати, серед яких Самуель Мігаль, член партії «Hlas», яка входить до правлячої коаліції. Він розповів, що Гашпар говорив з Братчиковим про річницю закінчення Другої світової війни, війну в Україні та можливу майбутню співпрацю у сфері кібербезпеки. 

«Я нагадав російському послу про чітку позицію нашої партії «Hlas», що ми знаємо, хто є ініціатором цього конфлікту, тобто Росія, і хто повинен захищатися», — додав Мігаль.

Своєю чергою провідна опозиційна партії «Прогресивна Словаччина» (PS) вважає, що теперішній уряд країни наблизив Словаччину до недемократичних країн.

«Ми давно знаємо, що людям у «Smer» байдужі словацькі інтереси і людські життя в Україні. Але вони могли б хоча б подбати про повагу до Національної ради Словацької Республіки. Братаючись з Володимиром Путіним, вони ставлять під загрозу будь-яку повагу, яку ми ще маємо серед наших партнерів за кордоном», — наголосив депутат від PS і колишній посол Словаччини в НАТО Томаш Валашек.

Крім того, повідомлялось, що Братчиков 7 травня мав зустрітися з Гашпаром у парламенті, проте опозиційні партії PS і SaS протестували проти зустрічі та тримали плакати на підтримку України. На одному з них було написано: «Росія — терористична держава». Після чого Гашпар скасував цю зустріч.

Нагадаємо, премʼєр-міністра Словаччини Роберта Фіцо у середу, 15 травня, поранили під час стрілянини у будівлі, де проходило засідання уряду.

Згодом стало відомо, що затриманий за замах на життя прем’єр-міністра Словаччини 71-річний Юрай Чинтула раніше вихваляв проросійське воєнізоване угруповання Slovenský branci та робив з його учасниками спільне фото.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *