Для харків’ян, які потребують психологічної підтримки, працює гаряча лінія

Для жителів Харкова, які потребують психологічної підтримки, працює гаряча лінія Харківської регіональної психологічної служби.

Як передає Укрінформ, про це дружина Президента Олена Зеленська повідомляє у Телеграмі.

«Прицільна підступність. Саме так можна визначити дії росіян, які обстріляли серед білого дня гіпермаркет із сотнями людей. Це не помилка ворожого корегувальника – вони навмисно стріляли у цивільних харків’ян. Уже є дані про 44 постраждалих. Та поки триває рятувальна операція, на місці влучання працюють також фахівці, які рятують ментальне здоров’я, – психологи ДСНС і Нацполіції», — зазначила Зеленська.

За її словами, вчора, як і щоразу після обстрілів, вони визначали серед сотень людей, кому насамперед потрібна підтримка. Стабілізували їхній стан, а у разі необхідності – супроводжували до психотерапевтів стаціонарних медзакладів.

«Вони допомагають не лише потерпілим від ракетного удару, а й своїм колегам: під час загрози повторних обстрілів кільком десяткам рятувальників і поліцейським була надана психологічна підтримка. Таких фахівців лише в системі МВС уже понад 160 тисяч. На місці прильоту вони знаходять потрібні слова, щоб людина не втратила відчуття реальності та в неї не розвинулися розлади, які можуть стати хронічними. Цього психологи навчилися в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», — підкреслила Зеленська.

Усі, хто потребує підтримки, можуть звертатися до Харківської регіональної психологічної служби, організованої в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Телефони гарячої лінії: 0-800-300-823 та 068-071-99-29.

Способи підтримки та самодопомоги можна знайти також на платформі «Ти як?» за посиланням: www.HowAreU.com

«Бути поруч, коли важко, завжди відгукуватися на прохання по допомогу – це і є наша українська стійкість. Дякую кожному й кожній, хто в такі складні моменти цю стійкість плекає», — наголосила Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, кількість загиблих від російського бомбового удару по гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові зросла до 15.

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *