Завдяки просунутій системі регулювання яскравості пристрої зможуть працювати довше від одного заряду батареї.
Корпорація Google отримала патент на технологію для просунутої системи регулювання яскравості, яка дасть змогу телефонам Pixel і в перспективі всім Android-пристроям з OLED-матрицями споживати ще менше енергії. Про це повідомляє видання Android Headlines.
У чому суть: операційна система «переглядатиме» зображення і активуватиме підсвічування пікселів OLED-матриці тільки в тих областях екрана, на яких фокусується увага користувача. Домогтися цього допоможе технологія біонічного зображення на основі коефіцієнта On-Pixel (OPR), об’єднуючи його з вихідною картинкою за допомогою штучного інтелекту.
Як відомо, дисплей — один з найбільш енергоємних елементів смартфона: висока яскравість значно знижує час роботи пристрою.
Відео дня
У результаті такий підхід нагадує вдосконалений «Темний режим», за якого темні області не просто приглушені, а повністю відключені для економії енергії. За аналогією з Always-On-Display, яскрава область підсвічується, а інша частина екрана вимкнена.
Спочатку ця функція може бути реалізована як ексклюзив для смартфонів Pixel, а потім розширена і на інші пристрої. Нещодавно Google представила серію Pixel 9, оснащену низкою функцій на базі генеративного ШІ Gemini. Можливо, саме ця технологія дасть змогу реалізувати нову опцію.
Раніше Google пообіцяла, що Android-смартфони, які оновилися до Android 15, стануть жити на три години довше. Домогтися таких результатів допоможе поліпшена система переходу в режим очікування.
Тим часом УНІАН розповідав про 5 прихованих налаштувань ОС Android, про які потрібно знати. Від збільшення швидкості під час роздачі інтернету з пристрою до оптимізації старенького телефона.