Ці налаштування покликані знизити «ненажерливість» браузера в плані ОЗП і заряду акумулятора. Однак за замовчуванням вони вимкнені.
Якщо ви, як і більшість людей планети, користуєтеся Google Chrome, то швидше за все, ви не раз помічали його високе споживання ресурсів. Браузер дуже зручний і корисний, але багато зручних функцій доводиться вмикати через налаштування.
У Chrome є щонайменше два налаштування, які вимкнені за замовчуванням, однак які варто активувати. Зараз розповімо, як поліпшити свій браузер буквально за одну хвилину.
Як поліпшити продуктивність Google Chrome
По-перше, рекомендується ввімкнути режим «Заощадження пам’яті». Активувавши його, відкриті, але невикористовувані вкладки просто «висітимуть» у фоні – для продовження роботи їх доведеться перезавантажити. У Google кажуть, що з цією функцією Chrome використовує до 50% менше пам’яті.
Відео дня
Є три ступені економії пам’яті: помірна, збалансована і максимальна. У разі активації останньої фонові вкладки будуть вивантажуватися з ОЗП «після закінчення короткого періоду часу». При цьому неактивні вкладки залишаться в списку відкритих сторінок. У Google радять вибрати збалансований режим.
По-друге, можна активувати «Режим енергозбереження». Якщо ваш ноутбук працює від акумулятора, що актуально під час вимкнень світла, Chrome обмежуватиме активність фонових процесів і сповільнюватиме анімацію. Різниці як такої ви навряд чи помітите, зате це позитивно позначиться на автономності пристрою.
Щоб активувати обидва налаштування, натисніть на три крапки в правому верхньому кутку браузера і виберіть вкладку «Ефективність». Далі активуємо один або обидва режими. Важливий момент: перевірте, що ваш браузер оновлений щонайменше до версії 126.0.
Раніше повідомлялося, що останнє оновлення Chrome «вбило» блокувальники реклами. Пізніше це нововведення торкнеться інших браузерів на Chromium. До них належать Edge, Brave і Opera.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН ділився секретним налаштуванням, що дасть змогу прискорити будь-який смартфон Android. Завантажувати якісь додатки або витрачати години на вивчення налаштувань не доведеться. Також розповідали про секретну функцію iPhone, яка допоможе швидше заснути.