Фото: міністр фінансів США Скотт Бессент і міністр економіки України Юлія Свириденко (facebook.com/yulia.svyrydenko) Автор: Володимир Костирін
Українсько-американський Інвестиційний фонд відбудови, угоду про який підписали Київ та Вашингтон, передбачає внески у перспективі виключно у проекти щодо відновлення України. Але й можливі внески як нова допомога.
Як повідомляє РБК-Україна, про це розповіла міністр економіки України Юлія Свириденко.
Говорячи про роботу відповідного Інвестфонду, чиновниця поінформувала, що Штати «роблять внесок у Фонд, і крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його (внесок, — ред,) і новою допомогою — наприклад, системами ППО для України».
«Україна вносить 50% доходів державного бюджету від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Україна також може робити додаткові внески окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне. Йдеться про співпрацю на десятиліття вперед», — розповіла Свириденко.
За її словами, далі Фонд інвестує «у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти і газу, а також в супутню інфраструктуру чи переробку».
«Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно», — йдеться в заяві глави Мінекономіки України.
Свириденко звернула увагу на важливість того, що «Фонд може інвестувати виключно в Україну«.
«Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну — у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково», — поінформувала чиновниця.
Також Свириденко розповіла, що офіційний Київ сформував версію угоди, яка «передбачає взаємовигідні умови для обох держав».
«Це Угода в якій США відзначають своє прагнення сприяти досягненню довгострокового миру в Україні і визнають вклад, який Україна зробила у глобальну безпеку, відмовившись від ядерного арсеналу. Угода в якій США відзначають свою відданість питанням української безпеки, відновлення і реконструкції«, — пояснила вона.
Підписання Україною та США угоди про створення Фонду відбудови «угоди про надра»
Нагадаємо, 1 травня вночі міністр економіки України Юлія Свириденко розповіла, що Київ та Вашингтон підписали угоду про економічну співпрацю — йдеться про угоду щодо створення Інвестиційного фонду відбудови США-Україна, яку ще називають «угодою про надра». Документ був підписаний у Штатах 30 квітня (1 травня за часом України).
За словами Свириденко, ключові положення договору передбачають:
- повна власність і контроль залишаються за Україною
- рівноправне партнерство
- національна власність захищена
- жодних боргів з боку України
- відповідність євроінтеграційного курсу України
- фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій
- лише «точкові» законодавчі зміни
- США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології
- угода надає «податкові гарантії».
Своєю чергою міністр фінансів США Скотт Бессент назвав підписаний з Україною договір щодо створення Фонду реконструкції «історичною угодою про економічне партнерство» між Штатами та Україно.
Крім того, американський чиновник заявив, що дана угода «чітко сигналізує Росії про те, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній і процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі».
Додамо, перед тим прем’єр-міністра України Денис Шмигаль заявив, що український уряд ухвалив рішення, які необхідні для підписання угоди з США про створення Інвестиційного фонду відбудови в рамках майбутнього договору про природні ресурси.
Прем’єр зазначив, що Інвестиційний фонд буде наповнюватися внесками Штатів та України. Прибутки Фонду будуть «реінвестуватись виключно в Україну».
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.