Санкції, які покликані бути ефективним механізмом, стримуючим і караючим РФ, в умовах України не завжди спрацьовує так, як ми того очікуємо.
Таку думку у своєму Facebook висловив політолог Вадим Карасьов.
“Останнім часом почастішали резонансні випадки порушення санкцій, які були введені Україною проти пособників країні-агресору. При цьому звинувачувати СБУ та інші силові органи в повній неефективності, не можна. Нехай із запізненням, до відповідальності були притягнуті українські компанії, які відвантажували щебінь з кар’єрів в Запорізькій області для спорудження Кримського моста”, – відмітив експерт.
“Проте достатньо випадків поставки сировини на санкційну територію, які до сих пір залишаються без реагування силовиків. Наприклад, схожий випадок з поставкою українського металобрухту на металургійний завод в Придністров’ї. Цей завод був внесений до списку санкцій ще в травні цього року. Саме він є головним спонсором сепаратистських проросійських рухів не тільки в Молдові, але і в Одеській області. Однак реакції силових органів як не було, так і немає. Більш того, цинізм ситуації в тому, що перевозять сировину вагони Укрзалізниці – найбільшого державного перевізника України”, – вважає Карасьов.
Політолог зазначив, що велика слабкість наших санкцій у їх номінальності. Виходить, що далі внесення компаній до списку санкцій справа не йде. З одного боку, українська влада просить світ посилити санкційний тиск на РФ і для широкої публіки ми говоримо, що вводимо санкції, однак закріплений в нашому законодавстві механізм не дозволяє це робити ефективно.
“На сьогоднішній день в Україні немає чіткого алгоритму покарання порушників санкцій. Необхідно негайно міняти законодавство і підходи, вводити автоматичне покарання за недотримання санкцій, як як це зробили Штати, це напевно вирішить проблему” – вважає Карасьов.
(Еще нет голосов, оставьте первым)