Китай показав свій аналог гіперзвукової ракети «Кинджал»

Китайська ракета 2PZD-21 / Фото: скриншот з відео

Китай показав свою нову гіперзвукову ракету повітряного базування, яка є аналогом російського "Кинджала"

Китай продемонстрував у новому відео свою втаємничену ракету повітряного базування, відому під індексом 2PZD-21. Вона вважається аналогом російської гіперзвукової ракети «Кинджал».

Про це повідомляє Defense Express.

Відео, присвячене китайській бомбардувальній авіації, було опубліковане 1 травня до міжнародного дня праці. У ролику ракета 2PZD-21 з’являється лише на декілька секунд під час скидання з бомбардувальника H-6K, який є глибоко модернізованою версією радянського Ту-16.

Вперше про існування 2PZD-21 стало відомо у листопаді 2022 року під час міжнародного авіашоу в Чжухаї, хоча інформація про розробку Китаєм гіперзвукової ракети повітряного базування датується ще 2018 роком. Точні характеристики ракети залишаються неоголошеними.

Вважається, що основою для 2PZD-21, як і для «Кинжала», стала тактична балістична ракета. Ймовірно, це твердопаливна ракета CM-401, яка призначена для запуску з комплексу B-611 та має заявлену дальність для експортної версії у 290 км. Вона має складну траєкторію польоту та використовує активну радіолокаційну головку наведення на кінцевій ділянці.

Але головна відмінність 2PZD-21 від Х-47М2 «Кинжал» полягає у тому, що її носієм може бути дозвуковий бомбардувальник. Якщо носієм «Кинжала» є МиГ-31К, який є фактичним першим ступенем ракети, що не лише підіймає її на значну висоту, а й розганяється перед пуском до надзвукових швидкостей, то китайська ракета скидається з дозвукового H-6K.

Нагадаємо, Головне управління розвідки Міністерства оборони України підрахувало орієнтовні запаси в Росії ракет типу «Циркон», «Онікс», «Калібр» та Х-69. Крім того, стала відома динаміка їхнього виробництва.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *