Пекін дав зрозуміти власникам сервісу, що ставить «національну гідність» вище за приватні фінансові інтереси.
Китай сигналізує, що не дозволить примусовий продаж сервісу для створення та перегляду коротких відео TikTok у США. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що позиція Пекіна залишає мало варіантів для власника сервісу, компанії ByteDance.
«Покупці починають шикуватися в чергу, щоб подати заявку на її діяльність у США. … Уряд воліє краще заборонити додаток у США, ніж продати», — йдеться у матеріалі.
ЗМІ нагадує, що у Міністерстві торгівлі Китаю закликали американський уряд «припинити необґрунтоване придушення» роботи TikTok. Водночас користувачі з Китаю заявляють, що США намагаються «вкрасти» бізнес або помститися за те, що Х, Facebook і деякі інші американські сервіси недоступні в КНР.
При цьому експерти припускають, що держапарат Китаю поставить «національну гідність» вище за фінансові інтереси ByteDance.
У самому TikTok стверджують, що законопроект Палати представників є неконституційним, і наполягають, що сервіс не контролюється урядом Китаю, а, отже, стурбованість ФБР і спецслужб США щодо отримання Китаєм особистих даних американців до використання алгоритму застосування поширення дезінформації та втручання у вибори у США не мають підґрунтя.
Тим часом статистика, яка є в розпорядженні Financial Times, свідчить, що американські все частіше використовують TikTok для отримання новин — на відміну від інших соціальних мереж.
Заборона TikTok у США: що відомо
13 березня 2024 року Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів проголосувала за законопроект, який може заборонити TikTok. У законодавчому органі вважають, що сервіс становить загрозу національній безпеці.
Вже незабаром стало відомо, що екс-міністр фінансів США Стівен Мнучін збирає групу інвесторів для придбання сервісу TikTok.
Раніше про намір купити TikTok заявляв екс-гендиректор Activision Blizzard Боббі Котік.
При цьому залишається незрозумілим, чи дозволить уряд Китаю ByteDance продати сервіс покупцю зі США.
Вас також можуть зацікавити новини: