Кремль намагається подружитися з терористами Талібану: у чому причина — The Times

Бойовики Талібану патрулюють вулиці афганського міста Кандагар / Фото: Associated Press

У Талібані заявили, що вилучення їх із чорного списку є "хорошим кроком з боку Росії".

Росія намагається налагодити відносини з терористичним угрупованням Талібан, яке захопило владу в Афганістані. Представників «Ісламського Емірату Афганістан» запросили на чотириденний форум у російському місті Казань (столиці Татарстану), де буде виступати президент РФ Володимир Путін.

Про це повідомляє The Times. 

Талібан у РФ також можуть виключити зі списку терористичних організацій. У Талібані заявили, що вилучення їх із чорного списку є «хорошим кроком з боку Росії».

«Ми хочемо дипломатичних відносин з усіма країнами та співпраці в економічному секторі. Що стосується інвестицій, крок Москви дасть можливість кожній країні приїхати та інвестувати сюди», — сказав виданню речник Талібану Забіулла Муджахід. 

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров описав лідерів Талібану як «розсудливих людей», а речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив про необхідність діалогу з терористами, які, за його словами, фактично є владою в Афганістані.

«Це країна, яка поруч з нами, і ми так чи інакше спілкуємося з ними. Нам потрібно вирішувати нагальні питання, для цього також потрібен діалог, тому ми в цьому плані спілкуємося з ними, як практично з усіма — вони де-факто влада в Афганістані», – сказав  прессекретар Путіна.

Пєсков не уточнив, які питання Росія хоче обговорити з талібами. Однак його коментарі прозвучали менше ніж через два тижні після того, як терористи з угруповання ІДІЛ-К взяли на себе відповідальність за теракт у Москві. 

ІДІЛ-К є заклятим ворогом Талібану і звинувачує його лідерів у відносинах з «невірними». Талібан своєю чергою раніше обіцяв зупинити “терористичні групи”, які завдають ударів за межами своїх кордонів. 

Нагадаємо, у Росії на офіційному рівні хочуть зняти з руху Талібан статус терористичної організації. Це питання зараз пропрацьовують МЗС країни-агресорки спільно з Мін’юстом та іншими відомствами.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *