«Межигір’я» зачинене для відвідувачів — розпочалась передача майна державі

Ексклюзив Міжвідомча комісія розпочала роботу з передачі арештованого майна колишньої резиденції експрезидента Віктора Януковича «Межигір’я» до АРМА. 

Після цього майно перейде в управління новоствореної державної установи Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я». Про це повідомила у коментарі Укрінформу прессекретар держустанови Ірина Головатенко.

«Розпочалася робота міжвідомчої комісії у складі державної установи пам’ятку садово-паркового мистецтва, прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, представників АРМА, Фонду держмайна», — сказала вона.

Крім того, до комісії за власною ініціативою долучився так званий «комендант Межигір’я», голова ГО «НПУ Межигірʼя» Денис Тарахкотелик, на відповідальному зберіганні якого з 2014 року перебувало майно резиденції.

«Прокурор САП повідомив Денису Тарахкотелику, що він має передати майно, яке він зберігав з 2014 року, до АРМА, яка у свою чергу має передати його до державної установи Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я», — додала Головатенко.

За її словами, сторони визначилися з об’єктами, з яких розпочнуть передачу майна.

Після завершення цього процесу колишня резиденція перебуватиме в управлінні держустанови Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я».

У зв’язку з роботою комісії парк зачинений для відвідувачів. Відкриття заплановане уже цього місяця.

Як повідомили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, перевірка наявності і огляд майна «Межигір’я» є першим етапом процесу передачі в управління державній установі «Парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» арештованих активів.

Зокрема, державній установі має бути передано в управління рухоме майно, яке знаходиться на державній землі парка-пам’ятки і яке є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також в охороні паркового комплексу.

Законні умови для передачі в управління парку «Межигір’я» активів забезпечено Кабінетом Міністрів України, який своїм розпорядженням №321-р підтримав пропозицію АРМА і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Згідно з цим документом також має бути проведена передача іншого арештованого майна, а саме: садової техніки, меблів, картин, інтер’єри музеїв тощо.

Фінальним результатом виконання рішення уряду має стати передача арештованого майна від відповідального зберігача арештованих активів, тобто від представника громадської організації, в управління державній установі парк-пам’ятка «Межигір’я».

Нагадаємо, у 2023 році Верховна Рада схвалила закон, який повернув «Межигір’я» у держвласність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я».

У грудні 2023 року уряд призначив Сергія Юзвенка директором державної установи «Парк-памʼятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигірʼя».

Резиденція експрезидента Януковича «Межигірʼя» була збудована у 2012 році. Після втечі Януковича до Росії у лютому 2014 року, резиденція стала національним парком і музеєм корупції. Нею опікувалася ГО «НПУ Межигірʼя», яку очолює Денис Тарахкотелик. З відвідувачів колишньої резиденції збирали гроші, які потім йшли на утримання будівель, парку і годівлю тварин.

У серпні 2023 року Вищий антикорупційний суд розпочав розгляд справи про незаконне заволодіння колишнім президентом Януковичем і його сином резиденцією "Межигір'я".

Фото: Міндовкілля

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *