Мирослав Гай: Росія планомірно нарощує можливості розгортання війни

Заступник командувача штабу ООС генерал-майор Богдан Бондар заявив: Росія продовжує нарощувати військові сили уздовж кордону з Україною на Харківському напрямку.

Нарощування оперативних можливостей Російської Федерації відбувалося поетапно на різних напрямках. Те, що ми спостерігаємо якесь розгортання, не означає, що в інших місцях такого розгортання не відбувалося.

Рокадну дорогу вздовж Донецької і Луганської областей, яка веде до Сочі, про яку згадав генерал, побудували ще 2 роки тому за рахунок Міністерства оборони РФ. Влада Росії говорила, що дорога потрібна для розвитку туризму. Але все військові відразу ж зрозуміли, що мова йде про розгортання інфраструктури для поліпшення забезпечення своїх сил в майбутньому уздовж наших кордонів.

Читайтек також: Снєгирьов: Під виглядом відведення сил Росія готує провокацію. Станиця Луганська під загрозою прориву

Дійсно, пан генерал правий, коли говорить, що в 2014 році Росія була не здатна захопити Україну. Тому що мало просто захопити – необхідно ще й організувати інфраструктуру для забезпечення своїх військ, унеможливити відрізання для них комунікацій і шляхів постачання, інакше вони просто будуть в пастці, в оточенні. Мало завести на Донбас танки – вам потрібні логістичні шляхи для їх забезпечення живою силою, паливом, ПММ, ремонтом тощо.

І Росія розгорнула цю діяльність, яку вона протягом 5 років дуже успішно, стаханівськими темпами, виконує. Побудовано кілька баз дислокації військ, проведено кілька масштабних навчань – “Кавказ 2016”, “Захід-2017”, навчання в Південному військовому окрузі РФ. Вони, в тому числі, випробували і шляхи логістики і те, як швидко вони можуть перекидати великі групи техніки і людей до своїх західних кордонів. Всі ці вчення частково були ще й способом легально перекинути військову техніку. Техніка перекидалася в Білорусь і під наші кордони для проведення навчань, і частково залишалася після їх закінчення.

Ми бачимо скупчення техніки біля кордонів Донецької і Луганської областей біля Ростова, техніка заведена в самі ці області. Її багато. На даний момент бракує екіпажів, але людей туди теж навчилися перекидати. В кінці минулого року Росія завершила розгортання у наших кордонів 3 додаткових армій.

Тобто Російська Федерація планомірно нарощує свої можливості розгортання хай не великомасштабної, але локальної війни.

Ми не спостерігаємо за цим мовчки, всі ми про це кричимо, ми не стоїмо на місці. Усвідомлюючи ці загрози, Україна розвиває свій резерв. Саме тому вводився воєнний стан. Не через моряків. Насправді, це була репетиція, перевірка, як наша інфраструктура може оперативно і швидко реагувати, чи можемо ми швидко залучати резервістів, мобілізовувати їх, проводити перенавчання і направляти, куди необхідно.

І ми, і наші західні партнери розуміємо загрози. Чи відбудеться це завтра? Я не впевнений. У військовій доктрині РФ заплановано повне переоснащення армії до кінця 2020 року. Відповідно, і оперативні можливості, про які сказав пан генерал, вони набудуть орієнтовно до середини або до кінця 2020 року. Тобто вони будуть готові повноцінно вести більш розширені військові операції, ніж ті, які ми бачили досі.

Те, що відбувається на Донбасі – створення і підготовка плацдарму для розгортання військ плюс можливість впливати на політику в Києві. Але Росія не відмовилася від своїх агресивних хижацьких планів, тому привіт нашому молодому зеленому президенту.

(голосов: 2, в среднем: 5,00 из 5)