Мюллер показав список доказів проти Манафорта

Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер поширив список більше 500 речових доказів, які обвинувачення може показати на суді проти Пола Манафорта.

Про це повідомляє Politico з посиланням на оприлюднений список.

У списку речдоків є фото всієї його нерухомості, яка пов’язана з  обвинуваченнями проти нього, зображення та документи, які деталізують придбання ним дорогого одягу, східних килимів та автівок Mercedes-Benz і Land Rover.

Крім того, у списку є серія записок, які Манафорт писав Віктору Януковичу та електронні листи між екс-главою виборчої кампанії Дональда Трампа і своїм давнім партнером, консультантом Демократичної партії Тадом Девайном під час президентської кампанії в Україні 2010 року.

Мюллер збирається показати у суді електронні листи про лобістську роботу в Україні, копії його американського паспорту за 2009, 2011 та 2013 роки та електронний лист за січень 2016 року, позначений як «re VIP TIME SENSITIVE» (відповідь: VIP чутливо щодо часу – УП)

Під час судового розгляду Мюллер планує представити більше десятка документів, пов’язаних з давнім діловим партнером Манафорта Ріком Гейтсом. Йому раніше також пред’явили обвинувачення. Гейтс визнав себе винним та погодився на співпрацю зі слідством проти Манафорта.

Ця справа Мюллера проти Манафорта не стосується безпосередньо розслідування втручання Кремля у президентські вибори США у 2016 році.

Однак, як зазначає видання, спецпрокурор має повноваження для розслідування ймовірних злочинів, які він виявляє під час свого розслідування. Робота Манафорта лобістом від імені Віктора Януковича належить до вищезгаданих звинувачень.

15 червня у США федеральна суддя ухвалила рішення взяти під варту колишнього главу виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів, яке містить відмивання грошей, несплату податків, шахрайство і роботу в якості лобіста іноземної установи без реєстрації.

У грудні суд у США частково задовольнив прохання Манафорта про звільнення з-під домашнього арешту на період судового розслідування його справи. Манафорт не визнав себе винним по жодному з обвинувальних висновків. Він перебуває під домашнім арештом і зобов’язаний носити електронний браслет. Судовий розгляд щодо Манафорта розпочнеться 17 вересня, а у Вірджинії суд почне розглядати справу 25 липня.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах Партії регіонів, яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.

У лютому 2018-го  Роберт Мюллер звинуватив колишнього адвоката у справі Юлії Тимошенко Олександра Ван дер Зваана, який визнав, що неправдиво свідчив про втручання РФ у американські вибори 2016 року.

У документах звинувачення зазначено, що Ван дер Зваан вів бесіди з Річардом Гейтсом і «особою А». Згодом стало відомо, що «особа А» — колишній офіцер російської розвідки Костянтин Килимник, який також працював у лобістській фірмі Манафорта в Україні у вересні і жовтні 2016 року.

Ван дер Зваан «визнав, що знав» про зв’язок з росіянами, тому що Гейтс розповів йому про це.

Коли Килимник працював на Януковича у команді Манафорта, там теж підозрювали, що він доповідає в Москву, однак не надавали цьому значення. Також він виступав посередником між Манафором і російським олігархом Олегом Дерипаскою, близьким до президента РФ Володимира Путіна.

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *