МЗС: Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

Фото — Getty Images

Міністерство закордонних справ України 30 квітня привітало домовленості між Азербайджаном та Вірменією стосовно делімітації міждержавного кордону на підставі Алма-Атинської декларації 1991 року.

Деталі: Зовнішньополітичне відомство наголосило, що делімітація кордону між Азербайджаном та Вірменією на основі поваги до суверенітету й територіальної цілісності «є необхідною умовою нормалізації відносин між країнами та гарантування стабільності і безпеки в регіоні».

«В умовах агресивної політики Росії та постійних російських погроз країнам Балтії, Чорноморського регіону, Південного Кавказу та Центральної Азії, досягнення домовленості про делімітацію міждержавного кордону між Азербайджаном і Вірменією є додатковим і важливим фактором стабільності», – наголошує МЗС.

Міністерство висловило сподівання на «успішну практичну реалізацію» домовленостей і запевнило, що Україна зацікавлена в мирі та стабільності на Південному Кавказі.

19 квітня представники Вірменії та Азербайджану вперше оголосили про попереднє узгодження делімітації кордонів біля восьми прикордонних сіл. Незабаром почалась процедура демаркації кордону – тобто встановлення прикордонних стовпів.

Після повернення Азербайджаном повного контролю над невизнаним Нагірним Карабахом між Вірменією та Азербайджаном періодично стаються сутички з жертвами і пораненими. Також Баку і Єреван ведуть переговори про укладання мирної угоди. 

Читайте також, чи дійсно Вірменія зважилася вийти з Євразійського союзу та йти до членства в ЄС.

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *