На Черкащині затримали здирника, який залякував родичів полонених і зниклих безвісти

Працівники СБУ і Нацполіції затримали 28-річного жителя Черкаської області, який організував схему вимагання грошей у родичів полонених та зниклих безвісти.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.

Правоохоронці задокументували, як фігурант видурював, а потім із погрозами вимагав 200 тис. грн у дружини військовослужбовця ЗСУ, який зник безвісти під час боїв на Покровському напрямку.

Спочатку зловмисник вигадав історію про те, що нібито чоловік потерпілої перебуває в полоні і для його повернення додому потрібно заплатити гроші.

«Перебуваючи у вразливому стані, жінка кількома траншами перерахувала молодику понад 160 тис. грн. Коли у неї виникли сумніви щодо подальшого перерахування суми, фігурант почав погрожувати їй. Зокрема, рекетир повідомив, що може вбити жінку разом з чоловіком і їхньою дитиною», — йдеться в повідомленні.

На Черкащині затримали здирника, який залякував родичів полонених і зниклих безвісти

Зловмисника затримали, коли він одержував на банківські реквізити ще 30 тис. грн від постраждалої сім’ї.

За даними слідства, основну інформацію про полонених чи зниклих безвісти військових фігурант отримував на тематичних інтернет-форумах, де люди писали про своїх родичів.

Під час обшуків у чоловіка вилучили мобільні телефони із доказами злочинних дій, а також банківські картки, куди надходили гроші від потерпілих.

Йому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 189 КК (Вимагання в особливо великих розмірах, вчинене в умовах воєнного стану). Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

СБУ наголошує, що питання звільнення військовополонених перебуває виключно в компетенції органів державної влади.

Про випадки, коли невідомі вимагають гроші за «визволення» родича з полону, слід негайно повідомити до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених за телефонами: +38 067 650-83-32, +38 098 087-36-01 або на електронну адресу united.centre.ssu@gmail.com

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, міжнародні партнери оприлюднили нові пропозиції, які можуть пришвидшити процес повернення українців з російського полону.

Перше фото ілюстративне

www.ukrinform.ua