На Харківщині затримали агентів, які хотіли продати РФ секретні українські розробки

фото СБУ

На Харківщині знешкодили агентурну мережу, яка хотіла передати в Росію таємну документацію із місцевого стратегічного заводу та новітні технологічні розробки України у галузі паливно-енергетичного комплексу.

Дослівно СБУ: «За вказівкою окупантів їхні поплічники мали викрасти «потрібні» документи, відцифрувати їх та в електронному вигляді передати до РФ».

Дослівно ОГП: «Ці дані необхідні державі-агресору для будівництва та експлуатації ГЕС, АЕС, ТЕС, завдяки яким здійснюється видобуток електричної енергії. Вона необхідна для безперебійного функціонування військово-промислового комплексу Російської Федерації».

Деталі: За даними слідства, підозрювані збирали схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін, а також комплектуючих до них. Такі турбіни не виготовляються в РФ, а до початку російської агресії проти України вони безперебійно закуповувалися на Харківському підприємстві.

Серед затриманих — очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства. За даними слідства, керівником агентурної групи російської розвідки був мешканець Харкова, колишній бізнес-партнер місцевого заводу.

Отримавши необхідні ворогу документи, вони відцифрували їх та мали в електронному вигляді передати російським кураторам.

Крім того в організатора агентурної групи виявили понад 5 млн у гривневому еквіваленті, які він імовірно отримав за співпрацю з агресором.

Як повідомляє СБУ, наразі фігурантам повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб. Затримані перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *