Найстаріший корабель РФ. Що відомо про «Коммуну», яку ВМС атакували в Криму

Фото: російський корабель «Коммуна» (wikipedia.org/George Chernilevsky) Автор: Дмитро Левицький
Експерт: Дмитро Плетенчук

Українські військові влучили сьогодні, 21 квітня, по російському кораблю «Коммуна» в окупованому Севастополі. Це був найстаріший корабель флоту Росії.

Що відомо про уражений російський корабель, — розповідає РБК-Україна нижче.

Під час підготовки публікації використовувались коментар речника Військово-морських сил ЗСУ Дмитра Плетенчука, а також дані з Wikipedia.

Що відомо про корабель «Коммуна»

Російському кораблю «Коммуна» вже понад 100 років. Він є найстарішим робочим кораблем російського флоту, і, можливо, найстарішим у світі.

Росіяни спустили «Коммуну» на воду ще в далекому 1913 році. У 1915 році корабель став частиною російського Балтійського флоту. Спочатку корабель мав назву «Волхов» — нібито на честь новгородської річки, а, за іншою версією, на честь біблійних волхвів. 31 грудня 1922 року судно було перейменовано на «Коммуну».

У 1967 році корабель «Коммуна» був передислокований з Кронштадта до Севастополя. Цей корабель призначений для пошуку і порятунку підводних човнів, а також виконує роль носія підводних апаратів. Він єдиний такий в Чорному морі.

«Вона («Коммуна» — ред.) обслуговувала підводні човни, запускала підводні дрони. І саме цей корабель працював на місці затоплення крейсера «Москва», щоб забрати найважливіші елементи на місці затоплення. Попри його «поважний вік», на ньому стояло досить новітнє обладнання», — розповів РБК-Україна речник ВМС Дмитро Плетенчук.


Найстаріший корабель РФ. Що відомо про "Коммуну", яку ВМС атакували в Криму

Удар по «Коммуні»

Вранці 21 квітня в окупованому Севастополі чули вибух. Потім у мережі з’явилося відео з пожежею в Севастопольській бухті, а очевидець на відео говорив про «приліт» ракети в корабель. Російські окупанти у свою чергу стверджували, що атака на корабель була відбита.

Telegram-канал «Кримський вітер» вранці повідомляв, що, ймовірно, був атакований корабель «Коммуна». А вже ввечері Плетенчук підтвердив це на своїй сторінці у Facebook.

«Що стосується вибору цілі, то я можу лише зазначити, що ворог продовжує прикривати свої бойові одиниці суднами забезпеченнями в Криму, бо бойові одиниці для них важливіші», — додав речник ВМС в розмові з РБК-Україна.

Водночас Плетенчук наголосив, що атака була здійснена силами ВМС ЗСУ, а також пообіцяв, що в Криму будуть і надалі відбуватися «подібні кейси».

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *