Насправді перемога сталася рік тому – журналістка про ситуацію зі «112 Україна»

Нацрада не забирала ліцензію у “112 Україна”. Ліцензію не продовжили. Не продовжити й забрати ліцензію – дуже-дуже різні речі. Щоб забрати, треба пройти суди й довести, що є грубі порушення. Це досить важко.

Не продовжити ліцензію можливо, якщо підійшов строк закінчення її дії. Я не знаю, скільки був строк дії саме на цих частотах, але воно дається чи то на п’ять років, чи взагалі на сім. І закінчився строк дії саме цих ліцензій “112-го” ще у вересні 2018 року. Саме з того часу Нацрада не продовжує ці ліцензії.

Це відповідь на крики, що за Порошенка канал мовив, а тут така перемога. Насправді перемога сталася у вересні 2018-го. Нацрада понад рік не розглядала питання щодо продовження строку дії цифрових ліцензій компаній із групи “112 Україна”, тому що діяла заборона суду. 16 вересня суд скасував ухвалу, яка забороняла розгляд цього питання.

Щоб не продовжили ліцензію – треба вказати на формальні невідповідності заявленого формату і щоб були порушення. Попередні п’ять років Нацрада зафіксувала таких порушеннь достатньо для рішення. Також, до речі, ліцензію не продовжили лише на деякі частоти, а низка інших регіональних продовжує працювати. Супутниковий канал також працює.

Чи дає це надію, що таке ж станеться з іншими телеканалами проросійського пулу? Доведеться чекати закінчення дії ліцезій і набрати достатньо попереджень від Нацради. У цьому сенсі NewsOne має потенціал. Але ні швидким, ні простим це не буде, якщо не змінити законодавство. До речі, про зміну законодавства Нацрада просить із 2015 року, але ж “свобода слова” й усе таке.

Також варто знати, що на ці частоти Нацрада тепер зобов’язана оголосити новий конкурс. Чи може його виграти хтось типу “112-го”? Цілком може.

Отакі справи, мої маленькі любителі покричати про договорняки з Меведчуком.

(Еще нет голосов, оставьте первым)