«Не витримують критики»: сенатор-республіканець назвав «інноваційний» спосіб зупинити війну в Україні

Палата представників США у Вашингтоні / Фото: Associated Press

За словами Майка Лі, обидві пропозиції щодо допомоги США Києву не витримують жодної критики.

Зупинити війну в Україні необхідно за столом переговорів. Тож заохочення Росії та України до досягнення мирної угоди представник Республіканської партії вважає «справді інноваційною ідеєю».

Про це у колонці для The Hill написав сенатор від штату Юта Майк Лі.

«Наша найбільша надія зупинити війну в Україні – за столом переговорів», – висловився Лі.

За його словами, в разі схвалення Конгресом 60 млрд доларів для України підтримка США проксі-війни лише за три роки значно зросте.

«Саме таку ціну Конгрес оцінює за четвертий законопроєкт про надзвичайні витрати в Україні. У разі його ухвалення підтримка Сполученими Штатами проксі-війни лише за три роки досягне майже 200 млрд доларів. Тим часом США навмисно ігнорують нагальні проблеми безпеки на нашому власному південному кордоні. І все ж політики правління вважають, що вони можуть ввести виборців в оману, змусивши їх подумати, що останній чек в Україну не порожній», – написав сенатор.

Він також розкритикував обидві пропозиції щодо допомоги Києву, як ліквідацію заморожених активів російського Центрального банку, так і безпроцентну позику для України від США.

«Пропозиція використовувати заморожені російські активи як швидку готівку є технічно складною та дипломатично ризикованою. Прихильники ідеї стверджують, що вона відкриває Україні 300 млрд доларів, але «дрібний шрифт» свідчить про інше», – зазначиє він.

Лі підрахував, що за неофіційними оцінками, під юрисдикцією США зберігаються лише 5-8 млрд доларів заморожених російських активів. Приблизно 290 млрд доларів, що залишилися, підпадають під юрисдикцію ЄС.

«Прихильники пропозиції кажуть, що це збільшує розподіл тягаря. Насправді Брюссель, Берлін і Париж залишаються категорично проти використання російських активів, що перебувають під контролем ЄС», – додав він.

Сенатор також стверджує, що безпроцентна позика з можливістю відмови не є «інноваційною», адже позики передбачають повне погашення, включаючи механізми, які гарантують, що сторона-позичальник дотримується плану.

«Президент Трамп нещодавно наголосив на цьому, сказавши: «Ми ніколи більше не повинні давати гроші… без жодних умов». Трамп правий. Позика на багато мільярдів доларів, з умовами чи без них, створює небезпечний прецедент. Це перетворило б США на позикодавця, який виплачує зарплату світовим бідам, а наші власні інтереси відсунуті на другий план», – додав він.

За його словами заохочувати Росію та Україну до досягнення мирної угоди, одночасно забезпечуючи безпеку американського кордону, є справді інноваційною ідеєю.

«Зупинити кровопролиття – за столом переговорів. Незаповнені чеки повинні закінчитися, і американське державне управління має початися», – написав Лі.

Нагадаємо, ТСН.ua вже повідомляв, що 9 квітня Конгрес США повернувся до роботи після двотижневих великодніх канікул. А це означає, що Україна може знову сподіватися на ухвалення пакету військової допомоги на 60 млрд доларів. Проте шансів на допомогу США залишається все менше.

Читайте також:

  • Коли США нададуть допомогу Україні: гучна заява Зеленського сколихнула світ
  • Ексконгресмен розповів, кого назвуть винним у разі програшу України у війні
  • Сенаторка від Республіканської партії розповіла, коли Конгрес ухвалить допомогу Україні

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *