Однією з проблем в сучасному світі є нестача часу на читання книг, – думка

Друзі, пропонуємо розглянути питання важливості книг у нашому житті.

Ми натрапили на дослідження Київського міжнародного інституту соціології. За результатами проведеного опитування встановлено, що 60% дорослого населення в Україні за 2018 рік не прочитали жодної книжки: ні електронної, ні друкованої. Не відвідали жодної книгарні та бібліотеки.

Однією з важливих проблем в сучасному світі є нестача часу на читання книг.

Завдяки новітнім технологіям ми тепер можемо книги не лише купувати, але й читати в електронному форматі. Однак ми постійно чимось заклопотані, поспішаємо по справах, спілкуємося в інтернеті, дивимося телевізор і в нас практично немає часу на ознайомлення з новою книгою.

Досить вдало про важливість книги для людини висловився видатний український педагог Василь Сухомлинський: “Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною”.

Жіночий клуб “За сімейні цінності” рекомендує ознайомитися з перевагами, які людина отримує завдяки читанню книг.

1. Розумова стимуляція. Дослідження вчених свідчать про те, що читання стимулює роботу мозку, таким чином, зменшується вірогідність розвитку хвороби Альцгеймера і деменції.

2. Зниження рівня стресу. Стресовий стан знайомий кожній людині. Він може виникнути через проблеми на роботі, в стосунках тощо. Однак читання цікавої книги допоможе Вам подолати стрес, зняти напруження і розслабитися.

3. Знання. В сучасному світі кожна людина повинна здобувати знання та вміло їх використовувати. Читаючи книги, ми завжди дізнаємося щось нове для нас.

4. Збільшення словникового запасу. Чим більше книг людина читає, тим ширшим є її словниковий запас. Це сприяє грамотності та розширенню світогляду.

5. Поліпшення пам’яті. Коли Ви читаєте цікаву книгу, то поринаєте у світ, сповнений нових персонажів. Ви запам’ятовуєте певні деталі, почуття героїв книги, сюжет тощо. Завдяки цьому покращується Ваша пам’ять.

6. Розвиток аналітичних здібностей. Прочитавши книгу, ми застосовуємо аналітичні здібності. Це відбувається тоді, коли ми оцінюємо книгу загалом, її сюжет та персонажів, а також коли обговорюємо її з іншими та обґрунтовуємо свою думку.

7. Посилення концентрації уваги. В шаленому ритмі життя, коли щодня ми отримуємо велику кількість інформації, нам буває досить важко зосередити свою увагу на важливих речах та сконцентруватися. Внаслідок цього знижується продуктивність. Читаючи книгу, ми зосереджуємо увагу на сюжеті та персонажах.

8. Поліпшення письмових навичок. Читаючи текст, ми розширюємо свій словниковий запас, запам’ятовуємо правильність написання слів. Внаслідок цього поліпшується рівень письмових навичок.

9. Заспокоєння. Читання книг сприяє розслабленню і позитивно впливає на наше самопочуття. Цікаво те, що завдяки деяким текстам знижується кров’яний тиск.

10. Творчість. Читаючи книги, ми поринаємо у фантастичний світ пригод. Це додає нам натхнення та сприяє розвитку творчих навичок.

Читайте книги разом з сім’єю, в парках та скверах, в метро та кав’ярнях, в літаку та бібліотеках!

(Еще нет голосов, оставьте первым)