Попри часті пожежі в Україні не здійснюють комплексних досліджень забруднення повітря. Тому чим насправді дихають українці, не знає ніхто, а офіційна статистика не відповідає дійсності, вважає науковець Іван Ковалець.
Офіційна статистика в Україні щодо забруднення повітря занижена, щодо деяких речовин – у сотні разів. Про це виданню DW розповів завідувач відділу інформатики довкілля Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Іван Ковалець.
За його словами, проблема в тому, що в країні зовсім не проводять інвентаризацію будь-яких забруднень у повітрі, і не тільки через пожежі.
“Ми отримали і проаналізували базу даних статистики у Києві та Київській області за минулий рік. А потім зробили своє моделювання розповсюдження і переміщення забруднювачів, зокрема забруднення повітря автотранспортом, зіставили його з міжнародними оцінками. Щодо деяких речовин в офіційній статистиці – заниження обсягів забруднювачів удвічі, а за деякими – в сотні разів”, – розповів Ковалець.
Також він заявив, що пилові бурі, пожежі та промислові викиди небезпечні для здоров’я людей.
“Пилові бурі фіксували і раніше, але не так часто і здебільшого – влітку. Зазвичай тоді – багато рослинності, і в містах такі бурі практично не відчуваються. А зараз рослинність ще не встигла розпуститися, а ґрунт дуже сухий. Так, навесні у нас більш вологі умови, і вітер не створює такого сильного підйому часток у повітря. Але за аномально сухої зими і весни ми маємо таку ситуацію”, – уточнив експерт.
Ковалець додав, що пожежі в Чорнобильській зоні відчуження не несуть радіаційної загрози, бо під час пилової бурі вітер був спрямований не на Київ, а на схід.
(Еще нет голосов, оставьте первым)