ООН збільшує фінансування прифронтових територій України до $40,6 мільйона

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) збільшує фінансування проєкту підтримки прифронтових територій до 40,6 мільйона доларів.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє у Фейсбуці.

"УВКБ ООН виділяє додаткові 3,6 мільйона доларів на фінансування програми грошової допомоги окремим категоріям населення для підготовки до зимового періоду. Це вже друге збільшення бюджету програми міжнародним донором. Раніше її загальний бюджет було підвищено із 30 мільйонів до 37 мільйонів доларів, що дало змогу охопити допомогою приблизно 71 тисячу домогосподарств", — ідеться у повідомленні.

У зв’язку зі значною кількістю поданих заявок від вразливих родин УВКБ ООН ухвалило рішення збільшити бюджет до 40,6 мільйона доларів. Чергове розширення фінансування дозволить допомогти ще 7 тисячам домогосподарств на прифронтових територіях.

Заступниця Керівника Офісу Президента Ірина Верещук подякувала міжнародному донору за підтримку населення під час опалювального сезону 2024-2025 років.

"Щиро дякую УВКБ ООН за професійний і людяний підхід до справи. Завдяки додатковому фінансуванню нам вдасться охопити допомогою ще більше домогосподарств, які потребують підтримки в цей зимовий період", — зазначила посадовиця.

В Мінреінтеграції нагадали, що програмою передбачені одноразові виплати у розмірі 21 тисячі гривень на придбання твердого палива для вразливих домогосподарств у Чернігівській, Сумській, Харківській, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській і Миколаївській областях.

Відповідний меморандум про підтримку прифронтових громад під час зимового періоду 2024/2025 було підписано 21 серпня 2024 року між Мінреінтеграції та УВКБ ООН. Угоду підписали Ірина Верещук і представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Як повідомляв Укрінформ, в ООН виділили додаткові 6,5 мільйона доларів на виплати українцям, які прихистили переселенців.

Фото: НБУ

www.ukrinform.ua