OpenAI проситиме до 1 мільйона гривень на місяць за доступ до найкращого ШІ, – ЗМІ

OpenAI планує брати до $20 000 на місяць за за доступ до найкращого ШІ / фото Digital Watch Observatory:

Стартап OpenAI планує стягувати з користувачів і компаній до 20 тисяч доларів на місяць за доступ до найпотужнішого та найпередовішого ШІ, пише видання The Information.

У публікації повідомляється, що автори ChatGPT готують запустити низку спеціалізованих ШІ-агентів. Вони будуть призначені для різних сфер, зокрема:

  • Агент «високоприбуткового працівника розумової праці» коштуватиме 2 тисячі доларів (~82 350 грн) на місяць.
  • Агент розробника ПЗ обійдеться в 10 тисяч доларів (~408 000 грн) щомісяця.
  • Найдорожчий агент OpenAI, вартість якого оцінюють у 20 тисяч доларів (~850 000 грн) на місяць, пропонуватиме «дослідження рівня доктора наук».
  • Коли ці «агентні» інструменти будуть запущені і які клієнти зможуть отримати до них доступ — поки що не розголошується. Але The Information зазначає, що SoftBank, інвестор OpenAI, уже виділив $3 мільярди на купівлю цих рішень у 2025 році.

    Відео дня

    Видання пише, що OpenAI потребує фінансування. Минулого року компанія зазнала збитків на близько $5 млрд при доходs в $3,7 млрд після оплати витрат, пов’язаних із роботою своїх сервісів, та інших витрат.

    У грудні 2024 OpenAI запустила підписку ChatGPT Pro за $200. Вона надає необмежений доступ до інструментів ChatGPT і ексклюзивну нову ШІ-модель. До цього найдорожчий тариф ChatGPT коштував $20.

    Раніше керівник OpenAI Сем Альтман поділився подробицями про плани щодо запуску GPT-5. Очікується, що це буде не просто нова мовна модель, а революція в галузі ШІ. Йдеться про концепцію штучного загального інтелекту (AGI). Це означає, що ШІ буде здатний вивчити будь-яке завдання, які люди зможуть придумати. Це зробить його таким, що його не відрізнити від людини.

    А тим часом випуск Siri рівня ChatGPT відбудеться «в кращому разі» у 2027 році – з релізом iOS 20. Причина – власні великі мовні моделі (LLM) Apple досягли своєї межі, а її недостатньо за сучасними мірками.

    www.unian.ua