Орбан йде на вибори до Європарламенту з проросійськими гаслами

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан / Фото: Associated Press

Угорський прем’єр обіцяє створити "коаліцію миру" в Євросоюзі.

Незадовго до виборів до Європарламенту, які повинні відбутися 9 червня, проросійський прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив, що потрібно не воювати з Росією, а шукати з нею миру. 

Про це він заявив на передвиборчому «марші миру», який зібрала його партія «Фідес» в угорській столиці Будапешті в суботу, 1 червня, повідомляє видання 24.hu.

«Ми є найбільшим корпусом миру в Європі, найбільшою миротворчою силою в Європі», — заявив угорський політик, який виступає проти військової підтримки України з боку ЄС.

За його словами, під час цих виборів між собою будуть змагатися ті, хто готовий воювати з РФ, і ті, хто зацікавлений у мирі з нею. Угорський політик наголосив, що він разом зі своїми однодумцями будуть представляти другу категорію.

Орбан заявив про намір створити в ЄС «коаліцію миру», яку нібито буде готовий підтримати Дональд Трамп у разі своєї перемоги на президентських виборах в США.

За словами угорського прем’єр-міністра, «перемогти Росію неможливо». 

При цьому Орбан цинічно нагадав про досвід і втрати під час Першої та Другої світових війн, коли його країна воювала спершу з Російською імперією як складова Австро-Угорщини, а потім з Радянським Союзом як союзниця гітлерівської Німеччини.

«Ми не йдемо втретє на Схід, ми не йдемо знову на російський фронт, ми там були, і не отримали там нічого», — заявив угорський прем'єр.

Нагадаємо, раніше тисячі угорців протестували проти політики прем’єр-міністра Віктора Орбана у другому за величиною місті Дебрецені, яке вважається оплотом партії “Фідес”, що керує країною від 2010 року. Організатором мітингу, на який зібралося близько 10 тисяч людей з усієї Угорщини, став опозиційний політик Петер Мадьяр, який також балотуватиметься до Європейського парламенту на початку червня.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *