Організаторів минулорічного псевдореферендуму на Луганщині судитимуть за зраду

Перед законом відповідатимуть «депутат ЛНР» та ще четверо організаторів вересневого псевдореферендуму на Луганщині.

По це Третє управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях повідомило у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Організаторів минулорічного псевдореферендуму на Луганщині судитимуть за зраду

«СБУ продовжує роботу з документування злочинних дій організаторів псевдореферендуму на Луганщині. Завершено досудове розслідування стосовно ще низки осіб, які забезпечили проведення незаконного заходу в інтересах анексії українських територій. Серед обвинувачених — так звана «депутатка народного совета ЛНР» Світлана Альошина», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, зловмисниця активно підтримує окупантів від початку російської агресії та має зв’язки серед бойовиків проросійських НЗФ. У 2014 році брала участь у захопленнях будівель державних установ у Луганську та в організації «референдуму» щодо «незалежності ЛНР». Тоді ж у результаті псевдовиборів вона пройшла до «парламенту» угруповання «ЛНР».

Наразі фігурантка представляє в цій окупаційній структурі партію Путіна «Единая Россия».

Доведено, що 20 вересня 2022 року на позачерговому засіданні «народного совета» фігурантка разом з іншими «депутатами» проголосувала за «закон о референдуме ЛНР по вопросу о вхождении в состав РФ на правах субъекта РФ», на підставі якого окупанти провели злочинний «референдум» у Луганській області.

Окрім того, СБУ сформувала доказову базу щодо голів «виборчих комісій» в Алчевську, Антрациті та в Первомайську, а також члена територіальної виборчої комісії у Новопскові.

Правопорушники обвинувачуються у колабораційній діяльності та умисних діях з метою зміни меж України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).

Обвинувальні матеріали направлено до суду. Правопорушників оголошено у розшук.

Досудове розслідування проводив слідчий підрозділ ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Як повідомляв Укрінформ, справи керівників «прокуратури» та «поліції» «ЛНР» направлені до суду.

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *