Парубій відреагував на заяву Богдана про регіональну російську мову в Донецьку та Луганську

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголошує, що парламент не дозволить повернення до часів так званого “мовного закону Ківалова-Колесніченка”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради.

“Я зі здивуванням прочитав інтерв’ю керівника офісу президента Зеленського Андрія Богдана…, в якому він заявив, що нова команда має намір повернути регіональні мови”, – сказав Парубій.

Він нагадав, що нещодавно парламент ухвалив закон про єдину державну мову.

“І ми не дозволимо повертатися до часів мовного закону Колесніченка-Ківалова, який під виглядом регіональних мов мав на меті просто знищити українську мову в Україні”, – наголосив Парубій.

Закон “Про засади державної мовної політики”, так званий “мовний закон Ківалова-Колесніченка” набрав чинності 10 серпня 2012 року. Ним передбачалось, що в 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, який практично прирівнює її до державної. Закон дозволяв використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою у конкретному регіоні розмовляє не менш як 10% жителів.

Ухвалення закону викликало хвилю протестів по всій Україні. Тодішня опозиція заявляла, що закон прийнято з істотними порушеннями.

23 лютого 2014 року Верховна Рада визнала його таким, що втратив чинність, а 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав закон неконституційним.

(Еще нет голосов, оставьте первым)