Пенсіонера оштрафували через застосування незвичної «зброї» проти екоактивістів

Суд оштрафував чоловіка за розбризкування парфумів в обличчя учасників акції протесту / Ілюстративне фото / Фото: iStock

Прокурор назвав дії підсудного такими, "що межують із самосудом".

Громадянина Німеччини, який намагався розігнати екоактивістів, бризкаючи їм в обличчя парфумом, окружний суд Берліна засудив до штрафу 2700 євро.

Про це пише BILD.

Колишній поліцейський, 71-річний Петер К., розпорошив духи у бік кліматичних активістів руху «Останнє покоління», які перекрили одну з вулиць у Берліні під час ранкової години пік 18 вересня 2023 року. Видання зазначає, що прокуратура взагалі наполягала на умовному терміні для підсудного.

«У мене був прийом у лікаря в лікарні о 8-й ранку, коли люди переді мною перекрили вулицю. Я вийшов з машини і крикнув: «Так не робиться!» Але їм було все одно. Тоді я дістав з машини свій старий балончик — одеколон 4711. Я завжди використовую його, щоб освіжитися. Але після кількох розпорошень флакон, на жаль, був уже порожній», — заявив обвинувачений на судовому засіданні.

Він додав, що троє екоактивістів, які влаштували акцію протесту на проїжджій частині Ландсбергер-алеї, протерли очі та не зрушили з місця.

Внаслідок цього інциденту ніхто з протестувальників не постраждав, а пенсіонер таки спізнився на прийом до лікаря, оскільки його затримали поліція.

«Я розпорошив духи, щоб розбудити цих людей. Це була самооборона, я виявив громадянську мужність! Я був єдиним, хто намагався їх розігнати. Багато інших просто дивилися», — спробував виправдатися обвинувачений.

Але прокуратура заявила, що дії підсудного «межують із самосудом» і не можуть бути розцінені як самооборона.

«Ви були змушені зупинитися — це теж кримінальний злочин. Але розпилення парфуму не було належним способом реагування. Навіть якщо ефект не був сильним. Як колишній офіцер поліції, ви це знаєте», — заявив у суді прокурор.

Нагадаємо, Грета Тунберг у рамках страйку блокувала вхід до шведського парламенту. Двоє поліцейських підняли екоактивістку, відтягли її геть, а потім поклали на землю.

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *