Польща купує вугілля у компаній російського олігарха, якого особисто нагородив Путін – ЗМІ

Російське вугілля, попри санкції, потрапляє до Польщі / Фото: pixabay.com

Великий польський дистриб'ютор співпрацює із родиною олігарха, яка обходить санкції ЄС проти Росії.

Попри санкції Європейського союзу, російське вугілля досі потрапляє до Польщі – через Казахстан. Так, одна з найбільших компаній-імпортерів вугілля до Польщі 2022 року уклала угоду із зареєстрованим у Швейцарії суб’єктом господарювання AB Energo AG. Предметом контракту є постачання вугілля з Казахстану до Польщі. Теоретично в Казахстані видобувають вугілля. Однак сама AB Energo AG є частиною розрізненої мережі компаній з російським капіталом. Членом правління AB Energo AG є громадянка Казахстану Анар Коробовська, дружина російського олігарха Миколи Коробовського.  

Про це пише видання Portal Informacyjny.

Анар Коробовська веде свій бізнес у Швейцарії, Казахстані, Киргизстані, Україні та інших країнах. Дружина російського олігарха також веде бізнес у сфері атомної енергетики через засновані нею компанії в Україні – ТОВ «Інтер Прем'єр» і ТОВ «ТіПіБіС Продакшн», пише видання. 

За даними ЗМІ, 2021 року Коробовська та її діловий партнер В'ячеслав Еркес відвантажили 2 000 тонн труб на різні атомні електростанції, до того ж понад 90% цієї продукції вирушило на об'єкти, збудовані російським «Росатомом»: АЕС «Аккую» (Туреччина), «Руппур» (Бангладеш) і «Куданкулам» (Індія).

За даними ЗМІ, компанія AB Energo, заснована Коробовською в Казахстані, стала головним героєм скандалу, її визнали винною в підтасовуванні результатів торгів і перепродажу електроенергії в п'ять разів дорожче. Інша її компанія з ідентичною назвою, AB Energo, зареєстрована в Киргизстані, зі свого боку, отримала вигідний контракт на будівництво вугільної ТЕС потужністю 660 мегават у Джалал-Абадській області вартістю 2,3 мільярда доларів США.

Микола Коробовський отримав Почесну грамоту президента Російської Федерації Володимира Путіна на знак подяки «За заслуги в розвитку підприємництва, активну громадську діяльність і багаторічну роботу». 

Серед цих заслуг, зокрема – придбання значних активів на пострадянському просторі через зареєстровані в Росії компанії з мінімальним капіталом. Коробовський є власником компанії «АБ Енерго-Актив», яка зареєстрована в Омську (Росія) і є мікропідприємством відповідно до російського законодавства. Однак ця невелика компанія володіє 28% акцій російського гіганта теплоенергетики ВАТ «Подільський машинобудівний завод», розташованого в Підмосков'ї.

Коробовський також володіє ТОВ «Вугільний розріз «Белалма», в якому працює лише одна людина, але який, тим не менш, володіє вугільним розрізом «Бел-Алма» в Киргизстані. 

Інше мікропідприємство Коробовського, киргизька компанія ТОВ «Глобал Експлорейшн Лімітед», отримала право на використання Кара-Титського вугільного родовища в Джалал-Абадській області. І ось тут-то інтереси «коробівських» шлюбних компаній переплітаються. Як уже згадувалося раніше, у Джалал-Абаді планують побудувати вугільну електростанцію силами киргизької компанії Аріни Коробовської AB Energo, а вугілля для побудованої електростанції постачатиме шахта її чоловіка, припускає Portal Informacyjny.

«Заплутана мережа зв'язків російського олігарха потребує ретельного вивчення, оскільки схема, в якій задіяна польська компанія, що імпортує російське вугілля з 2005-го року, може бути ключовим елементом для обходу санкцій, введених безпосередньо проти Росії, з метою приховати походження сировини», — пише видання.

Журналісти наголошують, що таємний продаж російського вугілля є серйозною загрозою для енергетичної безпеки Польщі. 

«Навіть якщо воно (вугілля — ред.) дійсно видобувається в Казахстані, воно все одно є джерелом прибутку для російських олігархів, які створюють військову економіку Росії і беруть участь у фінансуванні жорстокої війни проти України. Відзнака Володимира Путіна для Миколи Коробовського має стати застережливим знаком проти ведення бізнесу з будь-якою з компаній, що належать йому та його дружині», — резюмує Portal Informacyjny.

Нагадаємо, Краснодарський край Росії у ніч проти 27 квітня атакували безпілотники. Удари було завдано по НПЗ «Словʼянськ-ЕКО», Ільському НПЗ та військовому аеродрому «Кущевськ». Після атаки на деяких об'єктах виникла пожежа. Як розповіли джерела ТСН.ua, вибухи у Краснодарському краї – це результат нічного «полювання» дронів СБУ.

Читайте також провідні новини дня:

  • Новий закон щодо мобілізації: чи заберуть житло та авто через неявку до ТЦК
  • Європа стала на захист українців: які країни не будуть депортувати військовозобов'язаних
  • 13-річна донька найстаршої породіллі Підвербної переїхала до нової родини: подробиці гучної історії

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *