Попри війну Україна втягнута в ще одну боротьбу за наступного канцлера Німеччини, - FT

Також Олаф Шольц та Фрідріх Мерц розходяться у поглядах щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus / колаж УНІАН, фото УНІАН, Вікіпедія

Перебуваючи у стані повномасштабної війни з РФ вже понад 1000 днів, Україна була втягнута й в іншу боротьбу, яка триває за понад 1000 кілометрів на захід, а саме за посаду наступного канцлера Німеччини, пише Financial Times. 

«Олаф Шольц, чинний соціал-демократ, і його суперник Фрідріх Мерц, лідер опозиційних християнських демократів (ХДС), поставили війну в центр своїх кампаній напередодні дострокових виборів у лютому», — наголосили у матеріалі.

Зокрема минулих вихідних Шольц звинуватив Мерца у «грі в російську рулетку з безпекою Німеччини», висуваючи ультиматуми Москві, тоді як Мерц сказав, що мобілізація страху перед війною є «ДНК соціал-демократів». 

Відео дня

«Чим більше [Володимир] Путін розпалює війну, тим більше ми повинні зберігати холодну голову», — заявив канцлер на партійній конференції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) в Берліні.

Водночас Мерц та його партія зображують Шольца як слабкого лідера, чия підтримка України «лише продовжила страждання союзника Німеччини та пішла на користь Росії».

Також кандидат у канцлери від консерваторів наголошував у жовтні, що Німеччина має пригрозити озброїти Україну крилатими ракетами великої дальності Taurus, якщо РФ не припинить атакувати цивільну інфраструктуру держави. 

«Питання Taurus стало чіткою лінією розмежування між Шольцом та його суперниками. Київ неодноразово закликав канцлера надіслати йому зброю німецького виробництва, яка є більш потужною, ніж американські та британські ракети, які він зараз використовує для завдання ударів по російських цілях. ХДС і Зелені підтримують Україну в цьому питанні», — нагадали у FT.

Крім того, Мерц вважає однією зі слабких сторін Шольца те, що він нехтує союзниками Німеччини. Зокрема цього тижня він звинуватив канцлера в тому, що той «пішов наодинці», коли подзвонив Путіну вперше за майже два роки. За словами Мерца, після цієї телефонної розмови Путін посилив свої обстріли української цивільної інфраструктури. 

«Ці односторонні кроки [Шольца] призвели до погіршення стратегічної ситуації в Україні», — сказав він.

Мерц додав, що Шольц також дуже довго вагався чи надавати Україні певні види важкої зброї. 

«У нашій підтримці України ми діємо недостатньо стратегічно, рішуче і скоординовано», — вважає політик. 

Однак такий підхід Шольца щодо ракет Taurus підтримують виборці. Зокрема опитування RTL/ntv показало, що 63% німців виступають проти надання Україні такого озброєння.

«Шольц, безумовно, зачепив за живе. У Німеччині існує багато скептицизму щодо надання Україні далекобійної зброї, особливо серед виборців СДПН», — зазначила політолог з Берлінського вільного університету Юлія Ройшенбах.

«Одна з небагатьох речей, які Шольц може продати виборцям, — це його репутація розсудливого канцлера, який забезпечив існування України, і разом з тим ми не опинилися у Третій світовій війні», — додав політолог з Університету Бундесверу в Мюнхені Карло Масала.

Фрідріх Мерц і Олаф Шольц — останні новини

Раніше видання Der Spiegel писало, що Фрідріх Мерц та Олаф Шольц змагаються за те, чия політика щодо України виявиться переконливішою. У виданні наголосили, що замість того, аби чітко пояснити, як вони планують зміцнювати обороноздатність Європи, Шольц і Мерц «застрягли в колі взаємних звинувачень». 

Водночас Мерц заявив, що погодився б надати Україні крилаті ракети Taurus лише за однієї умови. За його словами, спершу Німеччина має сказати Путіну, що той має зупинити атаки на українські цивільні об’єкти, якщо цього не станеться, тоді Берлін передасть ці ракети. 

www.unian.ua