Реформа шкільного харчування: на Київщині створять 25 опорних кухонь

У Київській області до кінця року створять 25 опорних кухонь, аби збільшити кількість дітей, які охоплені щоденним гарячим шкільним харчуванням.

Як передає Укрінформ, про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко після наради онлайн за участі першої леді України Олени Зеленської, заступника голови Офісу Президента Олексія Кулеби, членів уряду та голів обласних адміністрацій щодо реалізації реформи на місцях, інформує пресслужба КОВА.

«Як нагодувати дитину смачно, а головне здоровою їжею? Модернізація харчоблоків та обладнання, навчання персоналу та збалансоване меню. Це те, без чого успішні зміни неможливі», – зауважив Кравченко.

За його словами, на сьогодні 12 опорних кухонь, які організовані в області, готують обіди для школярів не лише своїх закладів. Їх послугами охоплена 51 школа Київщини, а реформа шкільного харчування щодня здобуває все більше прихильників.

Так, Київщина вже оновила обладнання у 135 школах, створила три кулінарні хаби, організувала навчання для понад 2 тис. працівників харчоблоків, медсестер, керівників закладів освіти.

Окрім цього, в Бучі завдяки меценату Говарду Баффету збудували фабрику-кухню, яка вже доставляє харчування до чотирьох шкіл, а згодом їх кількість збільшиться.

Реформа шкільного харчування: на Київщині створять 25 опорних кухонь

Фото: КОВА

«Кількість учнів, які мають змогу безкоштовно харчуватися, вже зросла на 30% у порівнянні з початком навчального року. Продовжимо модернізувати харчоблоки. Цьогоріч обладнання оновимо у 34 школах. Крім того, до кінця року завершимо навчання 100% працівників шкільних харчоблоків та 30% працівників дитсадків», – наголосив начальник КОВА.

Модернізація харчоблоків торкнеться і дитячих садків. В першу чергу, планується оновити обладнання в закладах, де будуть опорні кухні, які готуватимуть і для інших дитсадків. За 5 років планується здійснювати доставлення їжі до 140 дитсадків із наповнюваністю 1-2 групи.

Як повідомляв Укрінформ, Всесвітня продовольча програма ООН перерахувала 111 школам Київщини понад 14 млн грн для забезпечення учнів щоденним гарячим харчуванням.

Перше фото – ілюстративне: suspilne.media

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *