Саакашвілі очолив паралельний уряд. Тепер у міністрів буде два хазяїни?

Зе! знову насмішив усіх. От непонятка страшна. Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконкому реформ.
Я вибачаюся – а виконком при кому?

От є, наприклад, Черкаська міська рада, яка крутить дулі Зеленському. От при ній є виконком. Від слова виконувати. Рада прийняла програму – виконком під козирьок і пішов виконувати. Там на дверях і таблички відповідні: управління освіти і науки Черкаської міської ради, відділ молоді та спорту міської ради. І так далі.

У нас є Офіс Президента. Його очолює Єрмак. Президент не виконує функції здійснення галузевих політик. Офіс по ідеї – лише організовує роботу Президента.

У нас є Уряд. Це своєрідний виконком при Верховній раді. Бо ВР шльопає закони. А Уряд бере під козирьок і йде ці закони виконувати. Для цього Рада затверджує бюджет. А Уряд потім ці гроші освоює.

Все просто. Рада прийняла рішення провести медичну реформу і знайшла під це гроші. Стратегічно окреслює: тепер гроші будуть іти за пацієнтом: шо не ясно? Субвенції будуть іти сюди і сюди.

Уряд під цей закон приймає постанову: кому куди бігти. Якого числа і які лікарні гроші отримують. Усе ясно. Далі Міністерство контролює, направляє, дає щолбани і цукерки. Звітує Верховній раді за виконану роботу.

І тут українське управлінське ноу-хау. Зеленський призначає Саакашвілі головою Виконкому реформ.

При кому? Я так розумію – при Офісі Президента. Він і фінансуватися буде з офісу Президента? Коротше – мені цікаво – хто має підписувати Саакашвілі платіжки на зарплату?

Він розробляє якісь стратегії? Навіщо тоді парламент? Ах да, там же ж недоучені в Трускавці. Але напрацьовувати закони можна галузево. Із залученням громадянського суспільства. Вобщем неясно.

А парламентарям у такому випадку треба залишити голі оклади. Бо не справляються із своєю роботою – закони не пишуть. Он Міхо замість них найняли.

Декларувалося, що Міхо потрібен як локомотив реформ. Він координуватиме процес. А значить не лише писати, а і просувати? Контролювати процес впровадження? Йой. Так це – паралельний уряд.

І що, тепер міністри мають замість їхати до Кабміну – мчати до Міхо?

І не ясно: яка структура буде у Саакашвілі? Який штатний розпис? Скільки департаментів працюватиме у цьому виконкомі?

Тепер у кожного міністра два хазяїна буде? Чи Міхо беруть просто тексти озвучувати. Так це помилка – він захоче свою гру пограти.

Коротше – ржач. А знаєте? Така хрєнь уже була. Влітку 1917 року у Петрограді було таке собі двовладдя. Був Тимчасовий уряд Керенського. І були ради, які контролювали більшовики, ліві есери, анархісти. Вони взаємно поїдали одне одного. Закінчилося жовтневим переворотом. Керенський втік. Лєнін почав 70-річний соціальний експеримент.

Не дай нам боже наступити ще раз на такі граблі.

(Еще нет голосов, оставьте первым)