Фото Контррозвідка Служби безпеки України спільно з керівництвом Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби ліквідувала масштабну схему ухилення від мобілізації в Одеській області.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
“У результаті комплексних заходів затримано очільника місцевого райвідділу ДМС і двох його підлеглих, а також посадовця регіонального підрозділу Центру надання адмінпослуг”, — ідеться у повідомленні.
Фігуранти налагодили корупційний механізм одержання грошей від чоловіків призовного віку, які перебувають за межами України і намагаються віддалено оформити закордонні паспорти.
Така схема дозволяла військовозобов’язаним чоловікам не повертатися в Україну, не ставати на облік і не оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Організатори оборудки виготовляли закордонні паспорти із грубим порушенням процедури: без фізичної присутності клієнтів у відповідних держустановах.
Для оформлення документів посадовці ДМС знімали свої відбитки пальців, а фотознімок робили із дистанційно надісланої світлини.
Готові паспорти чиновники передавали замовникам через мережу посередників.
Вартість таких послуг становила від 500 до 2,5 тис. доларів, залежно від терміновості.
Під час 57 обшуків за місцями роботи й проживання фігурантів вилучили понад 300 тис. доларів та більш як 60 тис. євро, ймовірно одержаних злочинним шляхом; майже 200 печаток і штампів, які використовували у схемі.
За даними слідства, загалом ділки отримали замовлення на дистанційне оформлення понад 150 документів.
На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили про підозру трьом посадовцям ДМС (вони вже звільнені), одному працівнику ЦНАП, посереднику та ще одному учаснику оборудки за ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Усі документи, видані із порушенням закону, будуть скасовані відповідно до процедури.
Як повідомляв Укрінформ, Державне бюро розслідувань передало до суду справу щодо посадовця Приморського районного ТЦК та СП Одеси, який заробив щонайменше мільйон доларів на схемі уникнення мобілізації.