Що не можна робити під час зарядки смартфона: топ-3 шкідливих звичок

Як заряджати телефон не можна: є три основні правила / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Батарея – один із найважливіших компонентів вашого телефону, і до неї слід ставитися з особливою обережністю й уважністю. Тим на менш багато хто з користувачів самі мимоволі скорочують термін її служби, навіть не підозрюючи про це.

УНІАН зібрав 3 головні «шкідливі звички», через які батарея вашого смартфона може втратити працездатність. Ці прості кроки допоможуть не тільки продовжити життя акумулятора, а й захистити смартфон від можливих пошкоджень.

№1. Зарядка в чохлі

Мало хто замислюється, що перед зарядкою варто знімати чохол зі смартфона. Ця проста дія допомагає уникнути відразу двох проблем:

Відео дня

  • По-перше, під час заряджання телефон у чохлі може перегріватися.
  • По-друге, через неправильний отвір чохла під зарядний порт можна неправильно підключити кабель і пошкодити роз’єм.
  • №2. Зарядка неоригінальними кабелями Lightning і USB-C

    За можливості використовуйте оригінальний або сертифікований зарядний пристрій від відомого бренду. Все просто – він був розроблений з урахуванням конкретних вимог і характеристик батареї вашого смартфона, гарантуючи оптимальну напругу і струм, необхідні для безпечного та ефективного заряджання.

    Дешеві китайські зарядки можуть не мати вбудованих систем захисту від перегріву, стрибків напруги або короткого замикання. Це збільшує ризик пошкодження акумулятора та інших компонентів телефону. До того ж, деякі кабелі мають недостатню пропускну здатність, що робить заряджання повільним.

    №3. Зарядка при 5% і нижче

    Третя, і найсерйозніша, помилка – це розрядка акумулятора до критично низького рівня. Коли заряд падає нижче 5%, процес його поповнення значно збільшує навантаження на батарею. Щоб продовжити термін служби смартфона, рекомендується не допускати розрядки нижче 15-20%.

    До того ж, не рекомендується заряджати акумулятор повністю до 100%. В ідеалі потрібно тримати процентний заряд у діапазоні від 20 до 80%.

    Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як за 2 хвилини очистити динамік телефону. Якщо виконувати таке чищення хоча б раз на місяць, візит до сервісного центру вам не загрожує.

    Також ділилися лайфхаком на випадок, якщо телефон гальмує і зависає. Ця простенька процедура дає змогу в більшості випадків миттєво вирішити проблему зависання та інших дратівливих речей.

    www.unian.ua