Шольц пообіцяв Україні IRIS-T, ракети та боєприпаси

Фото: Олаф Шольц (Getty Images) Автор: Олександр Білоус

Німеччина у найближчі місяці передасть Україні системи протиповітряної оборони, ракети та боєприпаси для захисту критичної інфраструктури.

Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію конференції з відновлення України в Берліні.

«Ми поставимо в Україну третю систему ППО Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси. Все це в наступні місяці та тижні поїде в Україну», — сказав Шольц.

Він повідомив, що Німеччина відправляє більше систем протиповітряної оборони, ракет та боєприпасів, щоб зміцнити оборону Києва від шквалу російських атак на міста та критично важливу інфраструктуру.

«Найкращий вид реконструкції — це той, який взагалі не повинен відбуватися», — сказав Шольц.

У своєму вступному слові у вівторок Шольц наголосив на важливості приватного капіталу в зусиллях по відновленню, заявивши, що «це також має бути економічно обґрунтованим».

«Ті, хто візьме участь на ранній стадії, хто розвиває та розширює свої економічні відносини з Україною зараз, будуть в авангарді. Від імені німецької промисловості я можу сказати, що вони це роблять», — сказав Шольц.

Він заявив про це делегатам, зокрема президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн та прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте.

У своїй промові Шольц також підтвердив підтримку можливого членства України в Європейському Союзі.

«За кілька місяців після початку війни з Росією ми спільно дали Україні тверду обіцянку: майбутнє України — в ЄС», — сказав він, зазначивши, що обіцянка залишається чинною.

Представник міністерства закордонних справ Німеччини заявив, що під час Берлінської конференції буде підписано низку декларацій про наміри та угоди на підтримку відновлення.

Уряд Німеччини та Європейська комісія підпишуть угоду щодо збільшення фінансування «Центру комплексного реагування для України» до 75 мільйонів євро.

В рамках цієї ініціативи було сплачено придбання українського обладнання для розмінування міст та сіл, а також захисту атомних електростанцій та підтримки енергопостачання після нападів на електростанції.

Система ППО Patriot від Німеччини

Нагадаємо, розмови про передачу Німеччиною системи ППО Patriot Україні тривають вже декілька місяців. За даними The New York Times, поставка може збігтись з передачею винищувачів F-16 у червні.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *