Штрафувати не мають права? Чи обов’язково возити вогнегасник у машині

Фото: Чи можуть оштрафувати за відсутність вогнегасника в авто (Getty Images) Автор: Катерина Гончарова
Експерт: Дмитро Зал

Наявність вогнегасника в автомобілях в Україні обов‘язкова. Часто буває, що працівники поліції виписують штраф, якщо його немає. Але насправді таке порушення передбачає тільки попередження.

Про це в коментарі РБК-Україна каже юрист практики цивільного та господарського права ЮК «Приходько та партнери» Дмитро Зал. Він пояснив, яка відповідальність насправді передбачена, якщо у вашому авто немає вогнегасника і поліцейський зафіксував таке порушення.

Чи обов’язково мати вогнегасник у машині

Всі водії знають, що вогнегасник завжди обов’язково має бути в автомобілі. Але не всім відомо, що за його відсутність передбачений не штраф, а попередження.

Обовʼязок водія мати на легковому автомобілі вогнегасник регламентовано п.31.4.7 ПДР України. Цей пункт встановлює, що водіям заборонена експлуатація транспортних засобів, зокрема, за відсутності справного вогнегасника на легковому, вантажному автомобілі, автобусі, підтверджує Дмитро Зал.

«Доволі часто поліцейські виписують водіям легкових автомобілів штраф за ч. 1 ст. 121 КУпАП та штрафують на 340 гривень. Але хочу звернути увагу водіїв на те, що така постанова не відповідає приписам законодавства», – каже юрист.

Це пов’язано з тим, що ст. 121 КУпАП встановлює відповідальність за керування транспортним засобом, який має технічні несправності. Але в той же час відсутність в легковому автомобілі вогнегасника не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація.

«Таким чином виходить, що штраф за керування автомобілем без вогнегасника є незаконним. Таке порушення необхідно кваліфікувати за ст. 125 КУпАП (інші порушення ПДР), яка передбачає лише попередження«, – звертає увагу співрозмовник.

Важливо: Попередження замість штрафу також передбачене за відсутність в автомобілі аптечки і знака аварійної зупинки.

Нагадаємо, штрафи для водіїв встановлені, щоб вони сумлінно дотримувались правил дорожнього руху і не наражали на небезпеку себе і оточуючих, не створювали аварійних ситуацій. Але часом штрафи можуть накласти безпідставно. Чи можна оскаржити штраф за порушення правил ПДР –читайте у матеріалі.

Також пропонуємо почитати, як дізнатися про штраф за номером авто: сайти і додатки.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *