Сіярто обурився, що через війну росіян не буде на Олімпіаді в Парижі

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто. / Фото: Associated Press

Він заявив, що геополітика не повинна мати нічого спільного зі спортом.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав не відстороняти російських спортсменів від участі в Олімпіаді в Парижі. Мовляв, не варто поєднувати «геополітику» зі спортом.

Таке він заявив на конференції в Будапешті, повідомляє Telex.

«Ми пам’ятаємо беззаперечну роль Олімпіади у створенні миру», — наголосив міністр.

Сіярто висловив думку, що «вітер війни в Україні, психоз війни» зараз втрутився в ті сфери життя, куди їх не слід допускати. З його слів, ці фактори роблять ситуацію ще більш відчайдушною.

«Якщо порушується питання про недопущення спортсменів однієї країни до участі в Олімпійських іграх, я думаю, що ми в глибокій халепі. Вважаю принизливим те, що ми дозволяємо спортсменам змагатися, але вони можуть носити тільки біле, синє або чорне, і я не знаю, яку музику вони повинні слухати, коли перемагають», — висловися очільник МЗС Угорщини.

Окрім того, Сіярто назвав неприпустимим «карати спортсменів з геополітичних міркувань і змушувати їх робити політичні заяви».

Як повідомлялося, пані мер Парижа Анн Ідальго заявила, що російським і білоруським спортсменам «не будуть раді» на Олімпіаді-2024

Нагадаємо, 8 грудня 2023-го МОК ухвалив рішення допустити росіян та білорусів до Олімпіади-2024 у Парижі —  як «індивідуальних нейтральних атлетів». Вони зможуть виступити лише в особистих змаганнях, тоді як команди країн-агресорок допущені не будуть. 

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *