Прогнози – річ у нашій країні зі швидкими змінами не дуже точна, але спробую це зробити.

1. Думаю, що основною проблемою наступних п’яти років у галузі свободи слова припинять бути цензурні законопроекти, які попередні п’ять років (без особливого успіху) пробували провести депутати з умовної “групи Пашинського”.

2. Критика та звинувачення журналістів? Не думаю, що це повністю припиниться. Тим паче, що корупціонери та ферми ботів, які захищають їх, нікуди швидко не зникнуть. Ну і критика сильно залежить від персоналій. Серед нових є й ті, хто пробуватимуть на критику журналістів відповідати позовами або критикою у відповідь. На жаль. Ще ніхто не перемагав у війні з журналістами.

3. Розслідування злочинів проти журналістів. Тут проблема буде радше у спроможності Нацполіції розслідувати, ніж у наказах із Грушевского чи Банкової. Але щонайменше МВС доведеться працювати більш відкрито та робити звіти.

4. Відчуваю, що найбільшим каменем спотикання буде спроба провести законопроект, який би дозволив відокремити інформполітику ЗМІ від впливу олігархів. Рівний доступ усіх політиків до ЗМІ особливо важливий у передвиборчий період і міг би суттєво змінити політичний ландшафт. Нагадаю, що це є нашим обов’язком у дорожній карті євроасоціаціі. На жаль, законопроект, який розробила разом із Transparency в березні 2016-го, залишився в МІП, так його й не анонсували та, відповідно, не ставили на голосування. Чи зважаться обидві нові партії на такі зміни – побачимо.

5. Інформаційна політика щодо окупованих територій: поки все, що я чула від промовців “Слуги народу” відповідає концепції, яку ми обговорювали із західними партнерами та місцевими журналістами в 2014-2015 роках: а) зрозумілі ЗМІ на зрозумілій для аудіторіі мові, б) інтернет платформа, в) координація із ГС і журналістами. У “Голосі” трохи інша концепція, але це зрозуміло, враховуючи ядро їхньої аудіторіі.

6. Хто буде головою Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики? Важко сказати зараз, але більше ніж наполовину після спілкування з партіями думаю, що це буде не депутат від ОПЗЖ.

7. Чи залишиться існувати МІП після виборів? Тут мені важко відповісти. Але впевнена, що не залишиться в такому вигляді, як зараз.

(Еще нет голосов, оставьте первым)