Скільки атак по російських НПЗ завдали дрони від початку року: які наслідки – The Insider

Один з атакованих дронами НПЗ в Росії / Скриншот з відео

Наступними цілями для атак можуть стати Рязань і Самара.

В Росії від початку 2024 року безпілотники вже 15 разів атакували 13 нафтопереробних заводів у дев'яти регіонах країни.

Про це повідомляє видання The Insider у своїй публікації та телеграм-каналі.

Від початку року було уражено вже 13 російських НПЗ.

«Атаки далеко не безневинні. У разі вдалого влучання НПЗ може вийти з ладу на тривалий час, а санкції ускладнюють ремонт. Якщо одночасно стануть три південні нафтопереробні заводи, то можливі серйозні перебої з постачанням палива для фронту«, – йдеться в публікації.

За підрахунками The Insider, загальна встановлена потужність атакованих заводів – 178 млн т на рік, але значні пошкодження отримали лише вісім НПЗ сукупною встановленою потужністю 83 млн т на рік.

«Якщо ж враховувати лише достовірно пошкоджені установки первинної переробки нафти, то кампанія повітряних ударів торкнулася поки що лише 46 млн т на рік потужностей переробки, що відповідає 14% від усієї потужності НПЗ та 17% від переробленої у 2023 році нафти», – йдеться в повідомленні видання.

Співрозмовник видання у нафтовій галузі заявив, що враховуючи певні фактори, наступними цілями для атак можуть стати Рязань і Самара.

«По-перше, вони потенційно досяжні. А по-друге, саме відіграють важливу роль у постачанні для армії», – сказав співрозмовник.

Читайте провідні новини дня:

  • Рейд російських добровольців на території РФ: захоплено ще одне село – все, що відомо станом на зараз
  • Працівники ТЦК у Львові викрали волонтера і направили до Рівного: що кажуть у військкоматі (відео)
  • Курс валют в Україні: долар знову рветься до 40 гривень – що робити

«Рязанська нафтопереробна компанія», що належить «Роснефти», є третім у країні та найбільшому Центральному федеральному окрузі НПЗ. За рік один цей завод здатний покрити потреби армії та виготовити 3,6 млн т бензину, 4,5 млн т дизпалива і 1,2 млн т авіапального.

Видання зазначає, що неподалік від Самари розташовані Куйбишевський (7 млн т), Новокуйбишевський (8,3 млн т) і Сизранський (8,5 млн т) НПЗ тієї ж «Роснефти».

«Але навіть якщо зупиняться заводи на півдні Росії, країна знайде паливо для армії, сходяться на думці опитані експерти, «у армії палива не буде, тільки якщо підірвуть усі НПЗ у Росії», інакше «хоч із Сибіру, але привезуть», – йдеться в публікації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дрони за останній час успішно атакували вже 12 НПЗ на території Росії. Видання «ЕнергоБізнес» опублікувало мапу уражених заводів.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Тиждень «бавовни» в Росії! Дрони влучили по шести нафтопереробних заводах!

Читайте також:

  • Нічні вибухи на НПЗ в Росії – з'явилися нові подробиці атаки
  • Атака на три заводи “Роснефти” була результативною — джерела
  • «Одного «Панцира» мало»: полковник ЗСУ в запасі пояснив, чому росіяни не захищають свої НПЗ від дронів

tsn.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *