Сутички і штовханина: фракція "ЄС" заблокувала трибуну Ради через санкції проти Порошенка

Депутати «Європейської солідарності» вийшли до трибуни з плакатами та заблокували роботу парламенту / фото УНІАН

Сьогодні засідання Верховної Ради України не відбулося, бо фракція «Європейська солідарність» заблокувала президію та трибуну парламенту, протестуючи проти введення санкцій щодо їх лідера Петра Порошенка, які запровадила Рада національної безпеки та оборони (РНБО) на засіданні 12 лютого.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, депутати із фракції «ЄС» тримали в президії парламенту плакати: «Україна не Росія», «Ні диктатурі». Голова ВР Руслан Стефанчук дуже емоційно відреагував на це блокування роботи ВР.

«Боже, як дорого вартує шкура однієї людини. Це жах», — зазначив Стефанчук на засіданні.

На це йому представники з фракції «ЄС» зазначили, що дорого вартує демократія в Україні. В президії почалася штовханина і Стефанчук заявив, що сьогодні засідання парламенту вести не можливо і депутати розійшлися.

Пізніше народний депутат України Юрій Камельчук із фракції «Слуга народу» заявив, що під час сутички у залі ВР депутат з фракції «ЄС» Михайло Боднар пошкодив йому руку. Спочатку він відмовився показувати пошкодження, але пізніше сказав, що йому ледь не вирвали нігтя, палець був в крові. При цьому заззначив, що не звертатиметься ні до правоохоронців, ні до Регламентного комітету ВР. 

Сутички у Верховній Раді через санкції проти Порошенка

Народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк із фракції Слуга народу» на брифінгу заявила, що через блокування фракцією «ЄС» роботи парламенту сьогоднішнє засідання зірвано. За її словами, це було очікувано, але все ж була надія ухвалити кілька законопроєктів.

«Утім опозиція скоординовано зайшла одразу після хвилини мовчання з плакатом в президію і далі почалося блокування», — зазначила вона.

При цьому додала, що і завтрашнє засідання заледве чи відбудеться.

«Засідання ВР очікувати найближчим часом не варто, опозиція буде блокувати трибуну. Тут є два варіанти — або дозволити їм блокувати трибуну і роботу парламенту, або розблокувати трибуну силовим варіантом, але це буде трошки нагадувати скликання, де правлячою була «Партія регіонів». Тому хотілося б від цього утриматися, але це залежить від того чи «ЄС» і далі блокуватиме роботу ВР», — сказала Василевська-Смаглюк.

За її словами, наступне пленарне засідання, найімовірніше, буде у 20 числах лютого і треба, щоб за цей час «ЄС» трохи «охолонула» і необхідно домовитися на погоджувальній раді лідерів фракцій як працювати надалі.

«Якщо це не вийде, то буде «конкурс» хто перший заблокує трибуну», — додала вона.

За її словами, якщо «СН», то це дасть можливість парламенту працювати.

Водночас на тлі бурхливих подій в Раді у Козині, де проживає Порошенко — повна тиша. Про це повідомляє кореспондент УНІАН, який побував біля воріт будинку експрезидента у четвер зранку.

Сутички і штовханина: фракція "ЄС" заблокувала трибуну Ради через санкції проти Порошенка

Будинок Порошенка у Козині / фото УНІАН, Тетяна Поляковська

Санкції проти Порошенка — що відомо

Як повідомляв УНІАН, за даними видання Forbes Ukraine, Рада національної безпеки та оборони (РНБО) на засіданні у середу, 12 лютого, запровадила санкції проти депутата та бізнесмена Петра Порошенка. 

Як заявив один зі співрозмовників видання, санкції могли запровадити згідно зі статтею про державну зраду. У вечірньому зверненні президента України Володимира Зеленського йшлося про засідання РНБО. Він зазначив, що кожен, хто знищував національну безпеку України та допомагав Росії повинен відповідати.

Зеленський сказав, що мільярди, які були зароблені фактично продажем України, українських інтересів, української безпеки, повинні бути заблоковані й повинні працювати на захист України та українців. При цьому прізвище Порошенка не називав.

Вже 13 лютого стало відомо, що Зеленський увів у дію санкції проти Петра Порошенка, Костянтина Жеваго, Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова і Віктора Медведчука. Обмеження передбачають блокування активів, запобігання виведенню капіталів за межі України, обмеження торговельних операцій тощо.

www.unian.ua