Трипільська ТЕС повністю зруйнована через удари Росії, — «Центренерго»

Фото: Росія ударами повністю зруйнувала Трипільську ТЕС (wikipedia.org) Автор: Марія Кучерявець

Під час масованої нічної російської атаки повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка розташована в Київській області.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрія Готи в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі», — повідомив Гота.

За його словами, внаслідок влучень сталася масштабна пожежа в турбінному цеху.

Крім того, Гота розповів, що «ПАТ Центренерго» втратило 100% генерації. Так, раніше в березні обстрілом було повністю зруйновано Зміївську ТЕС на у Харківській області, а 25 липня 2022-го було захоплено Вуглегірську ТЕС у Донецькій області.

Наразі на підприємстві тривають роботи з локалізації вогню. Зазначимо, нещодавно мер міста Українка, де знаходиться станція, закликав мешканців закрити вікна в будинках, щоб не дихати шкідливим димом.

Що відомо про цю ТЕС

Трипільська ТЕС — це найпотужніша електростанція в Київській області. Цей регіон належить до енергонасичених районів, де розміщені енергогенеруючі підприємства загальною потужністю 3200 МВт, з яких встановлена потужність Трипільської ТЕС становить близько 57 %.

Відтак енергогенеруюче підприємство є найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області. Підприємство займає площу 281,3 га і розміщене в 45-ти км від Києва поблизу історичного українського поселення Трипілля, звідки станція і бере свою назву. Спочатку Трипільська ТЕС мала 4 енергоблоки потужністю 300 МВт кожен. Згодом було вирішено побудувати два додаткових енергоблоки ідентичного типу.

Зазначимо, що попри атомні електростанції, ТЕС в Україні складають значну частину виробленої й споживаної електроенергії в країні і Трипільська ТЕС є однією з двох найпотужніших теплових електростанцій в Україні. Після зупинки Чорнобильської АЕС Трипільська теплова електростанція фактично стала найбільшим енергогенеруючим підприємством Київського регіону.

Нічна атака РФ по Україні

Нагадаємо, що сьогодні вночі й під ранок Росія здійснила масований обстріл України. Ворог застосував 82 засобів повітряного нападу (ударних дронів та ракет), з яких силам ППО вдалося збити 57 цілей.

Ціллю путінських військ, як і в попередні атаки, стала українська енергоінфраструктура. Під прицілом цього разу опинилися енергооб’єкти у Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях. Як повідомляв ДТЕК, пошкоджені дві теплоелектростанції.

Детальніше про наслідки атаки РФ по Україні — читайте в матеріалі РБК-Україна за посиланням.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *