Україні із Зеленським на чолі не обійтися без адвокатів – Портников


Станіслав Карчевський

Маршал польського Сенату Станіслав Карчевський, який побачився із представниками Литви, Латвії, Естонії, Грузії, України та Словаччини на церемонії святкування 450-річчя підписання Люблінської унії, пообіцяв уже незабаром провести зустріч представників цих країн для того, щоб обговорити їхню загальну реакцію на відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ

Ця готовність до спільних дій іще раз демонструє, що проти колаборації “колективного Заходу” можна й потрібно боротися. І що стверджувати із приводу тих чи інших намірів колективного Заходу “все було вирішено”, як це недавно зробив, коли коментував повернення Росії в ПАРЄ, президент України Володимир Зеленський – щонайменше є політичною короткозорістю.

Сили, які хочуть нормалізації відносин із Росією за рахунок України й міжнародного права, намагаються домогтися цього вже не перший рік. І дуже часто їхні зусилля – та їхні попередні рішення – зупинялися саме гласністю, широким міжнародним висвітленням того, що може відбуватися, безкомпромісною характеристикою намірів західних політиків. І солідарністю країн Центральної та Східної Європи, які добре розуміють, що це таке – російська загроза.

Після Майдану я не раз говорив своїм польським і балтійським колегам, що Україна більше не потребує адвокатів, а потребує партнерів із протистояння агресії. Схоже, я погарячкував. Політична недосвідченість нового українського президента, відсутність у його команді справжнього інтересу до зовнішньої політики й ірраціональний переляк перед Кремлем, який, схоже, відчувають нові мешканці Банкової, вимагає необхідності саме адвокатури. Необхідності грамотного захисту інтересів України на міжнародній арені в ситуації, коли її власна влада поки що просто не здатна з цим упоратися.

У цьому сенсі заява спікера сенату Польщі, як і загальна реакція центральноєвропейських країн на ганьбу в ПАРЄ – це дуже добрий сигнал. 

У часи Януковича я писав, що тодішній президент Польщі Броніслав Коморовський значно ефективніше захищає інтереси України, ніж сам Янукович, якого взагалі інтереси нашої країни не турбували.

У нинішній ситуації президенти Польщі або Литви теж могли б дієво захищати інтереси України перед Заходом – принаймні доки новий президент України не усвідомить важливості такого захисту й не навчиться це ефективно робити.

Без адвокатів нашій країні просто не обійтися.

(Еще нет голосов, оставьте первым)