Відпустка, декрет і пенсія: вперше у світі проституція стала офіційною роботою

Проституція / Фото: bizmrg.com

Рішення законодавців назвали "величезним кроком вперед", який поклав край правовій дискримінації секс-працівників.

У Бельгії повії отримали право на лікарняні, декретні та пенсійні виплати згідно з першим у світі законом такого роду.

Про це повідомляє The Guardian.

У травні законодавці проголосували за те, щоб надати секс-працівникам такі ж трудові гарантії, як і всім іншим працівникам, в спробі покласти край насильству та експлуатації.

Закон, який набув чинності 1 грудня, гарантує, що секс-працівники матимуть трудові договори і правовий захист. Він покликаний покласти край «сірій зоні», створеній 2022 року, коли секс-праця була декриміналізована в Бельгії, але без надання секс-працівникам жодних гарантій захисту або трудових прав, таких як допомога по безробіттю або медичне страхування.

Згідно із законом, секс-працівники мають право відмовитися від сексуальних партнерів або від виконання певних дій і можуть припинити їх у будь-який час. Їх також не можуть звільнити за таку відмову.

Роботодавці повинні мати «хорошу репутацію» і бізнес-резиденцію в Бельгії; вони також повинні забезпечити свої приміщення тривожними кнопками, чистою білизною, душовими кабінами та презервативами.

Захист не поширюється на роботу вдома, а також на такі види діяльності, як стриптиз і порнографія.

Бельгійський союз секс-працівників назвав закон «величезним кроком вперед, який поклав край юридичній дискримінації секс-працівників». Але він заявив, що правила можуть бути «інструменталізовані» для скорочення або ліквідації секс-праці.

«Ми вже бачимо, як деякі муніципалітети, прикриваючись словами «безпека» і «гігієна», запроваджують дуже суворі місцеві правила, які роблять секс-працю на їхній території майже неможливою», — йдеться у повідомленні.

Деякі феміністичні організації розкритикували закон. Коли законопроєкт був опублікований 2023 року, Рада франкомовних жінок Бельгії заявила, що він буде «катастрофічним» для молодих дівчат і жертв торгівлі людьми.

«Припустити, що проституція існує і що ми повинні захищати працівниць, означає прийняти це сексистське насильство, а не боротися з ним», — сказала голова організації в інтерв'ю виданню Le Soir.

Нагадаємо, у Чехії хочуть залучати українців до роботи в поліції. За даними мерії, в Їглаві проживає приблизно 7 тис. вихідців з України.

tsn.ua