У Києві відкривається виставка «Воля до перемоги. Воїни спорту»

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні у понеділок, 22 липня, презентують виставку «Воля до перемоги. Воїни спорту», присвячену участі України в Олімпійських іграх у Парижі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Виставка відбудеться за підтримки Офісу Президента та у співпраці музею з Національним олімпійським комітетом України.

На виставці представлені артефакти, які висвітлюють історію олімпійського руху в Україні від часів відродження Олімпійських ігор наприкінці ХІХ ст. до сьогодення. Зокрема розповідається про одного з ініціаторів олімпійського руху Олексія Бутовського.

Основу експозиції складають промовисті докази того, як Росія нищить спортивну інфраструктуру України.

На виставці будуть представлені артефакти, що були зібрані на зруйнованих спортивних локаціях. Це пошкоджені, розбиті та оплавлені внаслідок бойових дій російської армії фрагменти нагородних кубків, спортивний інвентар, стадіонні крісла та багато іншого.

У МКІП зазначили, що «війна забирає в України й найцінніше — життя наших співвітчизників. Від початку широкомасштабного російського вторгнення загинуло майже 500 українських спортсменів і тренерів. Мартиролог загиблих невпинно зростає».

Окремий розділ виставки, де представлені світлини Миколи Синельникова, свідчить про непереможний дух українських воїнів спорту. Митець показав, як українські спортсмени тренуються на майданчиках, зруйнованих російськими ударами.

«Попри все Україна відправляє делегацію своїх спортсменів на Олімпіаду: 140 учасників змагатимуться у 23 видах спорту. Участь України в Іграх цьогоріч — це потужний меседж світовій спільноті, що наш народ бореться і здатен перемагати», — ідеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у Полтаві відкрилась мультимедійна виставка The Will to Win, яка супроводжуватиме українську збірну на літніх Олімпійських іграх 2024 року.

www.ukrinform.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *