У Сенаті США очікують, що Конгрес ухвалить допомогу Україні за кілька наступних тижнів

Фото: Джоні Ернст, сенатор США (Getty Images) Автор: Іван Носальський

Конгрес Сполучених Штатів Америки може схвалити нове фінансування для допомоги Україні протягом кількох наступних тижнів.

Як повідомляє РБК-Україна, про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» заявила сенатор-республіканець Джоні Ернст.

Вона нагадала, що у лютому була серед тих сенаторів, які підтримали законопроект із новим фінансуванням допомоги Україні на 60 млрд доларів. Вона очікує, що документ винесуть на голосування у Палаті представників, але з правками.

«Щойно Палата прийме ці зміни, законопроект знову повернеться до Сенату. Я очікую, що це відбудеться протягом кількох наступних тижнів, і ми дуже наполегливо працюватимемо, щоб забезпечити проходження пакета допомоги», — додала сенатор.

За словами Ернст, пропозиція спікера Палати представників США Майка Джонсона щодо допомоги Україні в кредит може спрацювати.

Сенатор запевнила, що більшість конгресменів підтримують Україну, але є розбіжності щодо рівня витрат.

«Ми знаємо, що для України дуже важливо мати необхідні боєприпаси, щоб бути впевненим у здатності дати відсіч російським загарбникам. Все це дуже критично, і я дуже сподіваюся, що виділимо допомогу найближчим часом», — зазначила вона.

Допомога Україні від США

Нагадаємо, США вже кілька місяців практично не надають Україні військової допомоги. Причиною є те, що Конгрес не ухвалив законопроект з відповідним фінансуванням.

У лютому Сенат схвалив документ, яким пропонується виділити близько 60 млрд. доларів на допомогу нашій країні. Але він «застряг» у Палаті представників.

Спікер Палати Майк Джонсон відмовляється виносити ініціативу голосування. Він пропонує змінити деякі норми законопроекту, зокрема це стосується допомоги в кредит.

Нещодавно Politico писало про те, що Адміністрація президента США Джо Байдена веде переговори з Джонсоном щодо просування законопроекту з грошима для України.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *