У Тбілісі силовики відтіснили протестувальників від входів у парламент

фото: Эхо Кавказа

У Тбілісі силовики почали відтісняти учасників акції протесту проти закону про «іноагентів» від входів у парламент.

Деталі: Ситуація в центрі Тбілісі, біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Силовики відтіснили частину протестувальників від входів до парламенту, розташованих на вулицях 9 квітня і Братів Зубалашвілі. Саме звідти й заїжджатимуть депутати від правлячої партії «Грузинська мрія», щоб у третьому читанні розглянути закон про «іноагентів».

Акція проходила мирно. Перш ніж розпочати відтіснення протестувальників із кількох дільниць, представники МВС оголосили, що дають демонстрантам 5 хвилин на те, щоб залишити територію.

Вранці 13 травня у МВС закликали протестувальників проти закону про «іноагентів» звільнити входи до парламенту Грузії.

«МВС закликає організаторів та учасників акції звільнити входи до законодавчого органу, надати депутатам і працівникам апарату можливість увійти в будівлю парламенту і здійснити свої депутатські повноваження», — ідеться в заяві відомства.

У Тбілісі силовики відтіснили протестувальників від входів у парламент

протести у Тбілісі, фото: Эхо Кавказа

У Тбілісі силовики відтіснили протестувальників від входів у парламент

протести у Тбілісі, фото: Эхо Кавказа

Що передувало: У неділю ввечері біля будівлі парламенту Грузії у Тбілісі знову зібралися противники закону про «іноагентів», автомобільний рух тбіліським проспектом Руставелі був перекритий.

Нагадаємо: Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі знову закликала керівну партію «Грузинська мрія» відкликати закон про «іноагентів».

Передісторія:

  • Цього тижня у Грузії почалися дзвінки з погрозами учасникам протестів проти закону про «іноагентів» та було кілька серйозних нападів на опозиційних політиків та активістів. Одночасно у владі заявили про наміри створити «публічний список» осіб, яких вони звинувачують у «підбурюванні до насильства» у контексті протестів проти ухвалення закону.
  • На грузинську владу посилився тиск з боку західних партнерів. Посли ЄС обговорювали, як ухвалення скандального проєкту може вплинути на євроінтеграцію Грузії. Неофіційно повідомляли, що у ЄС не виключають перегляду безвізового режиму для Грузії, якщо закон ухвалять.
  • Країни Північної Європи та Балтії виступили зі спільною заявою, у якій попередили, що грузинська влада обрала тривожну траєкторію, яка руйнує європейське майбутнє Грузії. Додаткові попередження пролунали і від Білого дому та Конгресу США.
  • Прем’єр Грузії у відповідь на тиск натякнув, що «Грузинська мрія» готова до дрібних поступок у тексті проєкту, але відкинув можливість суттєвих змін. 

www.pravda.com.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *