Україна повернула 71 захисника і чотирьох цивільних із полону РФ

Фото: обмін полоненими (t.me/V_Zelenskiy_official) Автор: Валерія Поліщук

У пʼятницю, 31 травня, Україна повернула з російського полону 75 осіб. Серед них — 71 військовослужбовець.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його допис в Telegram.

«Увесь цей час ми ні на день не припиняли працювати, щоб повернути додому кожного й кожну з російського полону. І сьогодні маємо важливий результат: ще 75 наших людей повернулися до України», — заявив він.

За словами президента, з російського полону повернулися воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники та четверо цивільних.

«Про всіх пам’ятаємо. Докладаємо максимум зусиль, щоб знайти кожного й кожну. Дякую команді, яка працює над обмінами», — зазначив він.

Фото: обмін полоненими (t.me/V_Zelenskiy_official)

Своєю чергою омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що працівники Офісу перебувають на місці здійснення обміну для того, аби проконтролювати дотримання прав людини, відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

«Захисників і Захисниць, які вже сьогодні за довгий час почули голоси своїх рідних, переповнювали емоції. Не менш емоційно на дзвінки реагували і родини, адже дехто з них не чув голоси рідних від початку російського вторгнення на нашу землю», — додав він.

При цьому Лубінець подякував за плідну роботу Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими та Об’єднаному центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ за спільну роботу.

Крім того, голова МВС України Ігор Клименко додав, що серед тих, кого вдалося повернути 29 співробітників МВС України: 21 нацгвардієць, 7 прикордонників та поліцейська.

Також серед повернутих — оборонці Маріуполя, Зміїного, Гостомеля та 14 захисників Чорнобильської АЕС.

Фото: обмін полоненими (t.me/dmytro_lubinetzs)

Обмін полоненими

Не так давно омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець висловив сподівання на позитивні новини щодо повернення дітей та інших громадян України, депортованих Росією. За його словами, очікується, що це станеться найближчим часом.

З початку повномасштабного вторгнення Росією в Україну відбулося кілька обмінів військовополоненими. Проте протягом останнього року РФ значно ускладнила процес таких обмінів.

24 квітня, на Великдень, Папа Римський Франциск закликав Україну та Росію до обміну полоненими за формулою «всіх на всіх». Україна висловила готовність до такого обміну, але, як і очікувалось, Росія відмовилась.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна у Telegram.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *