Україна зможе бити за лінією фронту: Норвегія обіцяє F-16 із найновішим озброєнням

Фото: міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде (Getty Images) Автор: Олександр Білоус, Дмитро Левицький

Коаліція винищувачів передасть Україні «значну кількість» літаків F-16. Вони будуть оснащені найновішим озброєнням та зможуть бити за лінією фронту.

Про це сказав міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде, повідомляє РБК-Україна з посиланням на спільний брифінг з головою МЗС України Дмитром Кулебою.

«Я переконаний, що Україна має посилювати і свій ударний потенціал, завдавати ударів за лінією фронту. І це одна з причин чому ми дуже раді долучитися до коаліції щодо F-16, де ми будемо передавати норвезькі F-16, які оновлені, які в хорошій формі», — сказ він.

За його словами, Норвегія разом з данськими й нідерландськими колегами проводить підготовку українських пілотів. «І, можливо, там будуть навіть більш дальні ударні можливості, які зараз дуже важливі для України», — додав він.

Відповідаючи на питання РБК-Україна щодо кількості літаків, Ейде зазначив, що Норвегія співпрацює зараз із Данією, із Нідерландами, зі Сполученим Королівством.

«Там буде значна кількість. Коли ви питаєте скільки буде від Норвегії (F-16- ред.), не можу вам сказати точну кількість, бо там в тому числі й літаки які оновлені, в кращій бойовій формі і деякі фюзеляжі, які можна використовувати для ремонту в тому числі. Буду тут обережним. Не скажу точну кількість», — сказав він.

Ейде повідомив, що має досвід в обороні і знає, що F-16 — дуже потужна платформа і все залежить від того як її оснастити.

«Бо це дуже просунута технологічна платформа, але головне ще і система озброєння, яку можна навісити на платформу. Тому разом як система це буде доволі значний внесок. Тому літаки, які будуть у льотній здатності, вони будуть із найновішим озброєнням», — додав міністр.

F-16 для України

Минулого року союзники України заявили про створення авіаційної коаліції для передачі нашій державі сучасних винищувачів F-16. Коаліцію очолили Нідерланди й Данія.

Прем’єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що Україна отримає щонайменше 24 літаки, можливо, більше, але не менше.

Чим важливі ці літаки F-16 і коли чекати на перші поставки — у матеріалі РБК-Україна.

www.rbc.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *