За два кроки від прірви: збірна України з боксу змогла зачепитися за ліценції у Бангкоку

Підсумки останнього відбіркового турніру на Олімпіаду в Парижі. 

Айдер Абдураімов (праворуч) під час бою.

На ліцензійному турнірі в Італії українці не здобули жодної ліцензії, тож сподівання на змагання у Таїланді були стриманими. Збірна України з боксу була за крок від провалу та ризикувала мати лише одного представника на Іграх у Парижі – Олександра Хижняка. 12 боксерів – 6 чоловіків та 6 жінок – відправились здобувати путівку на Олімпіаду. Хто і як зміг виконати завдання – далі в матеріалі. 

Стовідсотковий показник на початку турніру

Упродовж перших трьох днів змагань наша команда виступала зразково. Айдер Абдураімов, який виступає у ваговій категорії до 57 кілограмів, впевнено здолав суперника з Венесуели, призера Олімпіади, тому одразу підняв планку збірній. Далі були перемоги капітана Замотаєва (52 кг) над представником Алжиру, Харциза (63,5 кг) – над сальвадорцем. Захарєєв (71 кг), своєю чергою, достроково переміг боксера з Маврикію, а Анна Охрей (60 кг) стартувала зі звитяги над суперницею з Таджикистану. 

Все йшло за планом. Перемоги точно додавали усім впевненості до моменту поразки Кароліни Махно (75 кг). Українка одноголосно поступилась у першому ж поєдинку чемпіонці світу з Казахстану Валентині Халзовій. Цей програш ознаменував початок чорної смуги для збірної України.  

Найгірший день збірної на турнірі

Шостий змагальний день справді можна назвати «чорним» для нашої команди. Анастасія Черноколенко (66 кг), яка на ліцензійному турнірі в Італії зупинилась за крок від путівки на Ігри, зазнала поразки у першому ж поєдинку на змаганнях в Таїланді. Далі боротьбу завершила Анна Охрей. Після цього сталося те, до чого не був готовий ніхто.

За два кроки від прірви: збірна України з боксу змогла зачепитися за ліценції у Бангкоку

Ярослав Харциз Один із лідерів збірної, учасник Олімпіади в Парижі Ярослав Харциз роздільним рішенням поступився кубинському боксеру. Ні, Харциз не був слабшим. Він гідно провів поєдинок, можливо, трохи не додав наприкінці, коли потрібно було вигризати перемогу. Після поразки Ярослава мимоволі промайнула думка про те, що нас «зливають» судді. 

Драма Захарєєва 

Пограбування – саме так можна описати поразку чемпіона світу Юрія Захарєєва (71 кг). Його поєдинок проти бронзового призера Ігор у Токіо, ірландця Айдана Волша – це яскравий приклад того, як судді можуть знущатися з боксера. Українець був точнішим, активнішим, напористішим за опонента. Удари ірландця натомість здригали повітря. Попри це, роздільним рішенням перемогу віддали саме ірландцю. 

За два кроки від прірви: збірна України з боксу змогла зачепитися за ліценції у Бангкоку

Юрій Захарєєв (ліворуч) під час поєдинку на турнірі в Бангкоку. Єдине, що порадувало в цій ситуації – це реакція Федерації боксу України (ФБУ). Вже зранку наступного дня вони опублікували звернення до Національного і Міжнародного олімпійських комітетів. У ФБУ LB.ua повідомили, що справою Захарєєва особисто зайнявся Сергій Бубка. Він того ж дня поїхав до президента МОК Томаса Баха. 

Ситуація поки на паузі. У Міжнародному олімпійському комітеті пояснюють результат бою тим, що «це зіткнення різних стилів боксу, перемога була роздільним рішенням, тому таке трапляється». ФБУ повідомила, що звернулася до Томаса Баха з проханням надати Захарєєву «універсальну» олімпійську ліцензію, яка дозволить йому взяти участь в Олімпіаді-2024 попри поразку. 

Суцільне невезіння капітана

Дмитро Замотаєв без перебільшення – це душа і серце збірної України. Боксер заслуговує взяти участь в Олімпіаді, але його постійно не щастить.

За два кроки від прірви: збірна України з боксу змогла зачепитися за ліценції у Бангкоку

Дмитро Замотаєв під час одного з поєдинків. В 1/8 фіналу капітан збірної припинив боротьбу за олімпійську ліцензію на Ігри в Парижі. Його бій проти боксера із Кабо-Верде з першого раунду пішов не за сценарієм. На початку поєдинку Замотаєв отримав влучання в око від суперника. Як наслідок, відбулося запалення, тому бачити опонента Дмитро міг лише одним оком. Капітан не здавався: він йшов вперед і був активним. Мабуть, саме це влучання у першому раунді стало приводом віддати перемогу супернику Дмитра. Знову роздільне рішення суддів, знову 3:2. До речі, таке ж рішення суддів, окрім вище згаданих, було за підсумками бою Анастасії Ковальчук. В 1/8 фіналу вона теж протистояла суперниці з Ірландії. Як у випадку із Захарєєвим, Анастасія більше влучала, але судді знову побачили перемогу суперниці. 

Жіноча збірна України без ліцензій на ОІ-2024

Очевидно, український жіночий бокс, при всій повазі, перебуває на посередньому рівні. Однак, Україна мала жіноче представництво в боксі на Олімпіадах. Тетяна Коб представляла нас у Ріо, а Анна Лисенко – в Токіо. У Парижі, на жаль, українок не буде. Тетяна Коб (50 кг), Анастасія Ковальчук (54 кг), Анастасія Молочко (57 кг), Анна Охрей (60 кг), Анастасія Черноколенко (66 кг) та Кароліна Махно (75 кг) не змогли здобути олімпійську ліцензію на Ігри-2024. 

Відкриття турніру – Айдер Абдураімов

Для кримського татарина Айдера Абдураімова (57 кг), який представляє Харківську область, цей ліцензійний турнір став першим у кар’єрі. Чи міг хтось подумати, що він стане для нього настільки успішним? Хіба що сам Айдер. Українець без жодних проблем проходив кожного суперника. Абдураімов провів п’ять неймовірно впевнених поєдинків, у кожному з яких не залишаючи шансів своїм опонентам. Він був технічнішим, сильнішим, банально кращим. 

За два кроки від прірви: збірна України з боксу змогла зачепитися за ліценції у Бангкоку

Айдер Абдураімов під час бою на турнірі в Бангкоку. Крок за кроком Айдер дійшов до найважливішого на цю мить поєдинку у своїй кар’єрі – за ліцензію Олімпійських ігор. У бою проти представника Киргизстану він був не менш переконливим. Постійно змінюючи стійки, як хижак у ринзі, Айдер, здається, кайфував під час поєдинку та одноголосно став володарем путівки в Париж. 

Переможна тріада Ловчинського 

Переможну крапку на турнірі в Бангкоку для України поставив Дмитро Ловчинський (92+ кг). Наш суперважковаговик провів три поєдинки в Таїланді. Старт для Дмитра виявився найскладнішим, адже він роздільним рішенням здолав нігерійця. Далі Ловчинський упіймав кураж та відчув, що його час настав. У другому раунді турніру українець взяв реванш у хорвата, якому поступився на ліцензійних змаганнях в Італії, а у поєдинку за ліцензію Дмитро впевнено здолав грека Стиліаноса Руліаса. 

За два кроки від прірви: збірна України з боксу змогла зачепитися за ліценції у Бангкоку

Дмитро Ловчинський святкує перемогу після бою. Ловчинський та Абдураімов буквально врятували збірну від провалу на турнірі та в олімпійському циклі загалом. Саме вони складуть компанію лідеру збірної, срібному призеру Олімпіади у Токіо Олександру Хижняку (80 кг) на Олімпіаді у Парижі. 

lb.ua

Leave a Comment

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *